Obrońca Pogoni: Miło będzie wrócić do Bydgoszczy

W sezonie 2010/2011 Maciej Dąbrowski świętował w Bydgoszczy awans do piłkarskiej I ligi. W piątek znowu zagra na stadionie przy ul. Gdańskiej. Tyle, że tym razem przeciwko Zawiszy.
Jesteś kibicem i jesteś z Bydgoszczy? Musisz zostać fanem Facebooka Sport.pl Bydgoszcz »

Dąbrowski do Zawiszy trafił jeszcze jako junior w 2005 roku. Po raz drugi koszulkę z logiem naszego klubu założył trzy lata później. Był jednym z filarów zespołu, który awansował do I ligi. Później jednak pożegnał się z Zawiszą.

- Bardzo się cieszę z powrotu do Bydgoszczy. Mam nadzieję, że kibice dobrze mnie zapamiętali. Moje drogi z właścicielem klubu się rozeszły. Potem słyszałem różne teorie na ten temat - mówi piłkarz.

Od poprzedniego sezonu jest on podstawowym środkowym obrońcą Pogoni. To właśnie szczecinianie w piątek (20.30) w 3. kolejce T-Mobile Ekstraklasy w Bydgoszczy zmierzą się Zawiszą. Podopieczni Ryszarda Tarasiewicza do tej pory nie zdobyli jeszcze w lidze nawet punktu. Rywale na inaugurację pokonali (2:0, jedną z bramek zdobył Dąbrowski) w Lubinie Zagłębie, a w miniony weekend na własnym stadionie ulegli (0:3) Legii Warszawa.

- Patrząc na suchy wynik można powiedzieć, że Legia nas zmiotła. A wcale tak nie było. To my prowadziliśmy grę, a goście nas wypunktowali. Jeśli w Bydgoszczy zaprezentujemy się tak, jak w dwóch poprzednich spotkaniach, to o wynik jestem spokojny. Wygramy - dodaje.