Lidera Zawiszy zabrakło w kadrze na mecz z Podbeskidziem

Herold Goulon jednak nie zagra w sobotę. Przeszkadza mu zbyt silny ból skręconej nogi
Jak wpłynie na Zawiszę brak Goulona? Dyskutuj i dołącz do nas na Facebooku Sport.pl Bydgoszcz »

Francuski pomocnik ostatecznie nie pojawi się w składzie zawiszan na pojedynek z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Stłuczenie ze skręceniem nogi, którego doznał podczas środowego treningu, nie jest groźne, ale ból jednak doskwiera Goulonowi.

Nie było potrzeby, żeby ryzykować pogłębienie urazu, dlatego sztab trenerski zdecydował się na niewłączanie Francuza do osiemnastki na sobotni mecz. To spora strata dla zespołu, bo defensywny pomocnik był motorem napędowym zespołu. Strzelił piękną bramkę w meczu z Pogonią w Bydgoszczy.

W kadrze meczowej nie ma także kontuzjowanego Pawła Abbotta, więc jedynym napastnikiem, po oddaniu Rafała Leśniewskiego do Olimpii Elbląg, pozostał praktycznie Bernardo Vasconcelos. W odwodzie jest tylko 18-letni Gruzin Dato Dartsimelia.

Jeśli chodzi o zastąpienie Goulona, możliwe są dwie opcje. Partnerem Sebastiana Dudka może być Hermes lub Paweł Strąk. Brazylijczyk spisał się świetnie w pucharowym spotkaniu z Pogonią. Za Strąkiem przemawiają jego warunki fizyczne, ale on był szykowany, by zagrać z Portugalczykiem Andre na środku obrony.Kadra meczowa:

Bramkarze: Wojciech Kaczmarek, Andrzej Witan

Obrońcy: Łukasz Skrzyński, Igor Lewczuk, Andre, Paweł Strąk, Sebastian Ziajka, Damian Ciechanowski

Pomocnicy: Piotr Petasz, Jakub Wójcicki, Michał Masłowski, Sebastian Dudek, Wahan Geworgian, Luis Carlos, Hermes, Piotr Kuklis

Napastnicy: Bernardo Vasconcelos, Dato Dartsimelia