Będzie zmiana w jedenastce na Cracovię. Powrót Drygasa?

Kamil Drygas powinien rozpocząć mecz z Cracovią w wyjściowej jedenastce Zawiszy. Zastąpi Sebastiana Dudka.
Jesteś kibicem Zawiszy? Dyskutuj i dołącz do nas na Facebooku Sport.pl Bydgoszcz »

Według informacji portalu bydgoszcz.sport.pl do takiej roszady szykuje się trener bydgoszczan Ryszard Tarasiewicz. Drygas jest od niespełna dwóch tygodni ponownie zawodnikiem Zawiszy. Właściciel drużyny Radosław Osuch wykupił go z Lecha za 500 tys. złotych.

Tydzień temu Drygas pokazał się z dobrej strony w sparingu z Arką Gdynia. Zawiszanie pokonali I-ligowca 1:0 po jego golu. Tarasiewicz trzymał go na boisku przez całe 90 minut. - Pokazałem, że jestem w stanie wytrzymać w dobrym tempie całe spotkanie. A czy zagram z Cracovią, to już jest wybór trenera - powiedział po meczu defensywny pomocnik.

Według naszych informacji Drygas zastąpi w sobotę w wyjściowej jedenastce Sebastiana Dudka. Razem z Francuzem Goulon będzie tworzył duet defensywnych pomocników. To drastycznie odmłodzi tę część drugiej linii Zawiszy, której zdarzyło się grać w ustawieniu Dudek-Hermes. Ta dwójka ma w sumie 72 lata. Duet Goulon-Drygas ma razem lat 47.

I to będzie najprawdopodobniej jedyna zmiana w drużynie na mecz z Cracovią, choć jest jeszcze kwestia obsady lewego skrzydła. W Poznaniu zagrał tam po raz kolejny Piotr Petasz i znowu spisał się dobrze. Na grę od początku czeka jednak Brazylijczyk Luis Carlos ściągnięty z portugalskiej ekstraklasy. Jego występ w sparingu z Arką nie był jednak przekonujący. Natomiast za Petaszem przemawiają jeszcze stałe fragmenty gry - jego centry zamieniały się na bramki w meczach z Piastem, Podbeskidziem i Lechem.

Przypomnijmy, że Zawisza ma po sześciu kolejkach tylko trzy punkty. Jest ostatni w tabeli. Sobotni rywal zdobył ich siedem i zajmuje 10. miejsce. Cracovia wygrała dwa razy: z Ruchem Chorzów 2:1 oraz Zagłębiem w Lubinie 1:0.

Co sądzisz o zamianie Dudka na Drygasa?