Uczy się w gimnazjum. Już namierzyła go Chelsea

Hubert Adamczyk ma 15 lat i jest uczniem trzeciej klasy bydgoskiego gimnazjum. Chelsea wypatrzyła go ponad rok temu i opiekuje się wychowankiem Zawiszy.
Jesteś kibicem Zawiszy? Dyskutuj i dołącz do nas na Facebooku Sport.pl Bydgoszcz »

Hubert był już w Londynie jedenaście razy od czerwca ub. roku. Wtedy zaproszono go do ośrodka treningowego Chelsea po raz pierwszy, podobnie zresztą jak wielu innych kilkunastoletnich piłkarzy z różnych stron świata.

O wielkiej szansie wychowanka bydgoskiego Zawiszy, który gra jako środkowy pomocnik, napisał Express Bydgoski.

Występuje w reprezentacji Polski do lat 16 z numerem 10. Wielki klub z Londynu wypatrzył go jednak, jeszcze zanim zagrał w reprezentacji kraju. Skauci Chelsea sięgają tak daleko, że przyjechali, by go obserwować, kiedy występował w młodzieżowej kadrze okręgu kujawsko-pomorskiego. Hubert miał wtedy dopiero 14 lat. Spodobał się specom od wyszukiwania talentów.

Od tego czasu zdążył już być na meczach pierwszego zespołu Chelsea w Premier League. Był jednym z chłopców podających piłki na Stamford Bridge. W czasie wakacji był w Anglii na pięciotygodniowym obozie. Zimą, podczas ferii, będzie z grupami młodzieżowymi Chelsea trenował przez dwa tygodnie. Był już z drużyną U16 londyńskiego klubu na zgrupowaniu w Austrii.

Hubert jest ciągle oficjalnie piłkarzem Zawiszy. Nie opuści rodzinnego domu w Bydgoszczy, zanim nie ukończy gimnazjum - tak zdecydował jego ojciec.

Chelsea natomiast inwestuje już od roku w znalezionego w Polsce zawodnika, którego z Zawiszy chciał ściągnąć także Lech Poznań.