Sport.pl

Szpital w Zawiszy. Kto zagra przeciw Zagłębiu?

Aż pięciu podstawowych piłkarzy może zabraknąć w składzie bydgoskiej drużyny we wtorkowym (18) meczu 9. kolejki T-Mobile Ekstraklasy z Zagłębiem Lubin. To spory kłopot dla szkoleniowców Zawiszy
Jesteś kibicem i jesteś z Bydgoszczy? Musisz zostać fanem Facebooka Sport.pl Bydgoszcz »

W sobotę Zawisza zremisował 1:1 w Gdańsku z Lechią. Dzień później na rozruchu okazało się, że kilku piłkarzy boryka się z poważnymi urazami. Łukasz Skrzyński ma pękniętą dłoń. Jego absencja może nawet potrwać 4 tygodnie. A to dopiero początek fatalnych wiadomości. Kłopoty z barkiem ma Bernardo Vasconcelos, zbite podbicie stopy Herold Goulon, problemy z łydką Andre Micael, a Igor Lewczuk z powodu urazu kolana przedwcześnie musiał opuścić boisko w Gdańsku.

- Nie wygląda to za ciekawe. Zobaczymy, jak to będzie wyglądało we wtorek na porannym rozruchu - mówi trener Ryszard Tarasiewicz.

W Zawiszy na wszelki wypadek już przygotowują się na najbardziej pesymistyczny scenariusz. Ten zakłada brak w jutrzejszym meczu całej piątki wyżej wymienionych piłkarzy. Najwięcej zmian dotyczyłoby oczywiście linii defensywnej. W takim wypadku na prawej stronie za Lewczuka zobaczylibyśmy Hermesa. Na lewej zagrałby Piotr Petasz, a dwójkę stoperów tworzyć mają Paweł Strąk i Sebastian Ziajka. Za Goulona na boisku pojawiłby się Sebastian Dudek. Kłopot może być na pozycji wysuniętego napastnika. Ciągle do gry gotowy nie jest Paweł Abbott. W tej sytuacji Vasconcelosa zastąpić mógłby Jakub Wójcicki. Na prawe skrzydło trafiłby natomiast Wahan Geworgian.

Więcej o:
Komentarze (3)
Szpital w Zawiszy. Kto zagra przeciw Zagłębiu?
Zaloguj się
 • glencok

  Oceniono 10 razy 6

  Oby cała piątka nie wypadła. Zagłębie jak na razie nic nie pokazuje i jest jednym z kandydatów do spadku, mecze z takimi przeciwnikami za wszelką cenę trzeba wygrywać.

 • glencok

  Oceniono 8 razy 4

  Ten mecz trzeba wygrać. Zagłębie gra słabiutko i na razie jest jednym z kandydatów do spadku. U siebie muszą być 3 pkt.

 • bigosmiszcz2

  Oceniono 3 razy -1

  @jacek-65

  Ale ja to z premedytacją napisałem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX