Zawisza zagra z Wisłą bez najlepszego strzelca

Bernardo Vasconcelos nie wyjdzie na boisko w kolejnym meczu ligowym Zawiszy. Portugalski napastnik będzie musiał odcierpieć karę za cztery żółte kartki.
Jesteś kibicem Zawiszy? Dyskutuj i dołącz do nas na Facebooku Sport.pl Bydgoszcz

Czwartą otrzymał w ostatnim spotkaniu z Koroną Kielce - za zbyt ostry zdaniem sędziego atak na bramkarza kielczan Zbigniewa Małkowskiego. Wcześniej Vasconcelos był karany w ligowych spotkaniach z Piastem Gliwice, Podbeskidziem i Cracovią. Zobaczył także żółtą kartkę w meczu o Puchar Polski z Pogonią Szczecin, ale ona się nie liczy do "karomierza" ekstraklasy.

Vasconcelos ma więc w sumie na koncie pięć kartek, ale jeszcze więcej goli - licząc z pucharowym przeciwko Pogoni - aż sześć. Świetny bilans jak na dziewięć rozegranych meczów - i to przecież nie w całości. Absencja portugalskiego napastnika w pojedynku z Wisłą Kraków (sobota 19 października o 15.30) to wielka strata. Jego walka, właściwie wręcz, z obrońcą Korony Pavlom Stano, wyglądała imponująco, choć niestety nie przyniosła gola Zawiszy.

Kto zastąpi Portugalczyka w meczu z Wisłą? Paweł Abbott - pod warunkiem że dojdzie do siebie po kontuzji uda. Jeśli nie - jako wysunięty napastnik zagra Jakub Wójcicki.