Oto jedenastka Zawiszy na Legię. Skład na sensację?

Trener Ryszard Tarasiewicz nie ma bólu głowy ze składem, z jakim musiał sobie poradzić przed meczem ze Śląskiem Wrocław. Wraca, prawie w komplecie, żelazna jedenastka
Obserwuj autora na twitterze @WBorakiewicz

Wyjściowy skład bydgoskiej drużyny kształtował się przez kilka dobrych tygodni. W 18-osobowym składzie Zawiszy, który zgłosił Tarasiewicz, są już niemal wszyscy podstawowi piłkarze. Niemal - bo z brakiem obu napastników: Bernardo Vasconcelosa i Pawła Abbotta już się pogodziliśmy. Zmiennika na tę pozycję szkoleniowiec Zawiszy także już znalazł. Zagra Wahan Geworgian.

Bramkarz - przewaga Zawiszy

W bramce więc zobaczymy oczywiście Wojciecha Kaczmarka. Bydgoski golkiper jest w wyśmienitej dyspozycji. Najlepiej udowodnił to w zwycięskim spotkaniu ze Śląskiem Wrocław, kiedy odbił piłkę mimo zmiany kierunku jej lotu przez Przemysława Kaźmierczaka. Na tej pozycji Zawisza ma przewagę. Wojciech Skaba grający za kontuzjowanego Duszana Kuciaka popełnia błędy. W nogach i głowach bydgoszczan leży już, jak do tych błędów sprowokować, a potem je wykorzystać.

Obrona - mimo wszystko Legia

W drużynie z Warszawy mnóstwo urazów i kontuzji, które jednak najmniej dotknęły akurat defensywę. Po przerwie wrócił do gry Bartosz Bereszyński, który wszedł na boisko w meczu Legii z Lechem. Reprezentant Polski zagra na prawej obronie. Duet środkowych obrońców utworzą Jakub Rzeźniczak i Dossa Junior, a po lewej pojawi się najprawdopodobniej Jakub Wawrzyniak (ewentualnie Tomasz Brzyski).

Kwartet obrońców Zawiszy świetnie spisał się we Wrocławiu. - Ande Micael dał koncert gry, pilnując Paixao - mówi właściciel klubu Radosław Osuch. Bez błędu występ zaliczył także Paweł Strąk, pokazując kilkakroć wzorową asekurację prawej strony Igora Lewczuka. Duet bocznych obrońców: Lewczuk - Ziajka spisuje się coraz lepiej. - Sebastian nabył nawyków defensora. Ma teraz świetny okres - chwali lewego obrońcę Osuch.

Mamy więc Legię w zestawieniu: Bereszyński-Rzeźniczak-Dossa Junior-Wawrzyniak kontra Zawisza: Lewczuk-Strąk-Andre Micael-Ziajka. Mimo wszystko przewaga jest po stronie Legii.

Defensywni pomocnicy, czyli Goulon

Ivica Vrdoljak i Tomasz Jodłowiec oraz Kamil Drygas z Heroldem Goulon - bardzo ciekawie zapowiada się konfrontacja tych formacji na boisku. Goulon wraca już tam, gdzie jest jego miejsce. Występ w roli ofensywnego pomocnika we Wrocławiu mu nie wyszedł. Zagrał tam z przymusu - za kartki pauzował Michał Masłowski. Francuz posiadł umiejętności, które pozwalają sądzić, że razem z Drygasem zdominują środek pola. Na to powinien liczyć Zawisza.

Jeśli tak się stanie - przewaga po stronie bydgoszczan, tym bardziej że Vrdoljak jest ostatnio jednym z najbardziej krytykowanych zawodników Legii.

Skrzydłowi - Legia z Brzyskim i Ojamą

To może być jedna z najważniejszych dla losów meczu konfrontacji. Ryszard Tarasiewicz tak ustawia Zawiszę, że to skrzydłowi są najważniejszym ogniwem ofensywy zespołu. Od nich zależy szybkie przechodzenie z obrony do ataku - a to chce widzieć szkoleniowiec bydgoszczan. Jakub Wójcicki z Luisem Carlosem będą dziś zdawać najpoważniejszy egzamin. Trener Jan Urban wystawi na bokach Henrika Ojamaę oraz Tomasza Brzyskiego (w grę wchodzi jeszcze Michał Kucharczyk) i raczej mimo wszystko ta dwójka ma więcej atutów.

Ofensywna konfrontacja

Michał Masłowski miał łzy w oczach, że z powodu kartek nie mógł zagrać ze Śląskiem. Może to i dobrze - wyjdzie na Legię. Eksperci mówią, że ma papiery na granie w największych polskich klubach. Wieszczono, że interesuje się nim Lech oraz Wisła. O Legii było cicho. Masłowski ma więc okazję, żeby udowodnić swoją wartość. Jego rywal na boisku wyłoni się z dwójki Dominik Furman - Helio Pinto. Urban raczej postawi jednak na Furmana - kolejnego reprezentanta Polski w składzie Legii.

Napastnik - Dwaliszwili

Podobne charakterystyki fizyczne posiadają Wahan Geworgian i Wladimer Dwaliszwili. Niscy, mocno zbudowani i szybcy. Gruzin to jednak większa, piłkarska klasa i on będzie większym zagrożeniem dla bramki. Plus dla Legii.

Jesteś kibicem Zawiszy? Dyskutuj i dołącz do nas na Facebooku Sport.pl Bydgoszcz