Przegrany sparing najbliższego rywala Zawiszy [ZDJĘCIA]

Piłkarze Widzewa przegrali 0:1 sparing z Lechem Poznań. W sobotę łodzianie w Bydgoszczy zmierzą się z Zawiszą w 17. kolejce T-Mobile Ekstraklasy.
Jesteś kibicem i jesteś z Bydgoszczy? Musisz zostać fanem Facebooka Sport.pl Bydgoszcz »

Zespoły Widzewa i Lecha wykorzystały przerwę na mecze reprezentacji na rozegranie sparingu, do którego trenerzy obu drużyn podeszli na poważnie. Po pierwszej połowie poznaniacy wygrywali 1:0. W tym czasie widzewiacy nie stworzyli sobie tak naprawdę ani jednej dobrej sytuacji. Natomiast Lech miał ich kilka. Poznaniacy dopięli swego dopiero w 41. min Gergo Lovrencics dośrodkował w pole karne, a piłkę przejął Dariusz Formella, który ograł Augustyniaka i strzałem z powietrza w krótki róg pokonał bramkarza łodzian.

Po przerwie Widzew wyszedł z pięcioma nowymi zawodnikami. Na boisku został za to m.in. Alen Melunović, który pokazał, że na razie nie może być zastępcą Eduardsa Visnakovsa. Serb miał kilka dobrych sytuacji, m.in. po dośrodkowaniach testowanego 17-latka Jakuba Czaplińskiego i Kaczmarka, ale w obu nie trafił w piłkę. Melunović zawiódł także w kilku innych sytuacjach, w których nie dał rady pokonać bramkarza Lecha. Jego nieskuteczność była zresztą głównym powodem tego, że mimo zdecydowanie lepszej gry drużyny w drugiej połowie Widzew nie zdołał doprowadzić do wyrównania.

W sobotę (godz. 15.30) w Bydgoszczy łodzianie zmierzą się z Zawiszą.

Widzew Łódź - Lech Poznań 0:1 (0:1)

Bramka: Formella (41.)

Widzew: Mielcarz (46. Krakowiak) - Stępiński (46. Czapliński), Augustyniak, Perez (46. Tomczyk), Airapetian (46. Alex) - Mroziński, Okachi (46. Lafrance), A. Visnakovs (46. Leimonas), Kasprzak, Kaczmarek - Melunović

Lech: Kotorowski - Możdżeń, Bednarek, Ceesay Ż (76. Witt), Henriquez - Jakóbowski, Murawski (70. Woźniak, Injac, Lovrencic (46. Douglas) - Formella (46. Zulciak) - Ślusarski.