Na Zawiszy powstanie nowe boisko

Rozpoczęły się prace nad poszerzeniem boisk trawiastych przy ul. Powstańców Warszawy. Już wiosną piłkarze Zawiszy będą mieć więcej miejsca do treningów.
Jesteś kibicem i jesteś z Bydgoszczy? Musisz zostać fanem Facebooka Sport.pl Bydgoszcz »

Brak miejsc do prowadzenia zajęć to jeden z największych problemów bydgoskiego klubu. Piłkarze praktycznie nie trenowali na murawie głównej. Zbyt częste jej eksploatowanie groziło bow iem zniszczeniem trawy. Dlatego też pierwszy zespół zajęcia odbywał na boisku przy ul. Powstańców Warszawy. Teraz ono zostanie powiększone. - Rozebraliśmy wiatę, która stała tuż przy płocie. W jej miejsce nawieziona zostanie ziemia. Chodzi o zrównanie terenu. Potem nastąpi podłączenie wodociągowe i jeszcze w tym roku posiejemy ok. 30 procent z całości trawy. Resztę dosiejemy na wiosnę - informuje Mariusz Kurdelski, szef infrastruktury na Zawiszy. - Dzięki tym pracom piłkarze będą mieć plac do zajęć szerokości ok. 2,5 boisk - dodaje.

Trwające prace sprawiły, że przygotowujący się do spotkań w ekstraklasie podopieczni Ryszarda Tarasiewicza musieli przenieść treningi na boczne boisko (z bieżnią lekkoatletyczną). Tam też w sobotę rozegrali wewnętrzny sparing.