Komunikat Ekstraklasy SA: Zawisza na cenzurowanym

Spółka Ekstraklasa zapowiada nadzwyczajne posiedzenie Komisji Ligi, które będzie poświęcone zakłóceniom porządku wokół meczu Zawisza Bydgoszcz - Widzew Łódź. Wydała specjalny komunikat
Jesteś kibicem z Bydgoszczy? Dyskutuj i dołącz do nas na Facebooku Sport.pl Bydgoszcz

Czytamy w nim: "Komisja Ligi dokona kompletnego przeglądu zebranego materiału, łącznie z raportem delegata ds. bezpieczeństwa oraz z materiałami wideo. W kolejnym etapie Komisja zapewne poprosi o złożenie kompleksowych wyjaśnień klub Zawisza Bydgoszcz, a także udzielenie dodatkowych informacji Urząd Miasta Bydgoszczy, Komendę Miejską i Wojewódzką Policji w Bydgoszczy, a także Kujawsko-Pomorski Związek Piłki Nożnej.

W najbliższym czasie dojdzie również do spotkania Zarządu Ekstraklasy S.A. z przedstawicielami Komendy Głównej Policji, celem omówienia powracającej kwestii zachowań pseudokibiców, których kluby nie uczestniczą już w rozgrywkach Ekstraklasy. Wyjaśnienia wymaga kwestia dopuszczenia do przyjazdu pod stadion grupy 600 chuliganów utożsamiających się z Łódzkim Klubem Sportowym (o czym informują media) i podjętych w tym zakresie działań prewencyjnych przez Policję.

Pragniemy podkreślić, że wczorajsze wydarzenia mogą niestety zniweczyć ciężką pracę ostatnich 12 miesięcy, podczas których nie doszło do poważnych zajść stadionowych na meczach Ekstraklasy. Bezpośrednio wpływają one także na negatywne postrzeganie najwyższej klasy rozgrywkowej piłki nożnej w Polsce".

Posiedzenie Komisji Ligi odbędzie się w poniedziałek o godz. 16

O przebiegu zamieszek natomiast opowiada rzeczniczka policji w Bydgoszczy, Monika Chlebicz.