Sport.pl

Jest decyzja. Stadion Zawiszy będzie zamknięty

Komisja Ligi zdecydowała o zamknięciu stadionu Zawiszy na najbliższy meczu bydgoszczan z Piastem Gliwice. Wniosek o podobnej treści do wojewody kujawsko-pomorskiego złożył komendant wojewódzki policji. Ale to nie koniec kar dla bydgoskiego klubu.
Jesteś kibicem i jesteś z Bydgoszczy? Musisz zostać fanem Facebooka Sport.pl Bydgoszcz »

O zamieszkach podczas meczu piłkarzy Zawiszy z Widzewem mówi cała Polska. Doszło do starć kibiców z policją. Efekt burd: ranni kibice i policjanci. Ci ostatni musieli użyć broni gładkolufowej i gazu obezwładniającego. Jeden z fanów Zawiszy, 40-letni inowrocławianin, stracił oko od gumowej kuli. Wydział kontroli z komendy wojewódzkiej przeprowadził już postępowanie wyjaśniające w tej sprawie.

- Użycie broni było zasadne i zgodne z przepisami - informuje Monika Chlebicz, rzeczniczka policji.

Wczoraj przed bydgoskim sądem w trybie przyspieszonym rozpoczęły się rozprawy 11 kiboli. Są z Łodzi, Włocławka, Inowrocławia i Bydgoszczy. Trzech dobrowolnie poddało się karze. Zapłacą grzywnę od 2,5 do 10 tys. zł. Obowiązuje ich też zakaz stadionowy na dwa lata.

Dwie osoby usłyszały zarzuty czynnej napaści na policjantów. Za to grozi do ośmiu lat za kratkami. Jeden kibol jest podejrzany o znieważenie policjanta.

Kary nie ominą też bydgoskiego klubu. Wczoraj na nadzwyczajnym posiedzeniu zabrała się Komisja Ligi.

- Wydarzenia, do jakich doszło w Bydgoszczy, nie mogą mieć miejsca w Ekstraklasie - mówi Piotr Jakubicz, przewodniczący Komisji. - Wszczęte zostało postępowanie dyscyplinarne wobec zachowania kibiców Zawiszy i Widzewa, a także postępowanie dotyczące Zawiszy w sprawie organizacji meczu. Na bazie zebranego do tej pory materiału dowodowego zadecydowaliśmy o zastosowaniu nadzwyczajnego środka zapobiegawczego w postaci zamknięcia dla publiczności stadionu w Bydgoszczy na jeden, najbliższy mecz. Postępowanie będzie jednak kontynuowane na kolejnym posiedzeniu - dodaje. Zdecydowano także o nałożeniu na Widzew oraz na Zawiszę zakazu organizacji wyjazdów zorganizowanych grup kibiców do końca 2013 r.

Komisja czeka teraz m.in. na wyjaśnienia policji w sprawie dopuszczenia przyjazdów pod stadion grupy 600 fanów łódzkiego ŁKS-u.

- Jestem załamany całą tą sytuacją - mówił jeszcze przed orzeczeniem komisji właściciel Zawiszy Radosław Osuch. Jeszcze w tym tygodniu ma się spotkać z przedstawicielami Stowarzyszenia Kibiców Zawiszy Bydgoszcz.

Do tego czasu wojewoda kujawsko-pomorska Ewa Mes zdecyduje o ewentualnym zamknięciu bydgoskiego stadionu. Wczoraj wniosek w tej sprawie złożył komendant wojewódzki policji. Do tej pory kończyło się na zamykaniu trybuny B. Tak było w sobotę podczas meczu z Widzewem. Teraz cały stadion ma być niedostępny dla kibiców. - Czekamy na rozstrzygnięcie postępowania administracyjnego w tej sprawie. Dopiero po zakończeniu podjęta zostanie decyzja - informuje rzecznik wojewody.

Brak wpływów ze sprzedaży biletów na mecz z Piastem oznacza dla klubu stratę ok. 100 tys. zł.

Więcej o:
Komentarze (31)
Jest decyzja. Stadion Zawiszy będzie zamknięty
Zaloguj się
 • bumerang-3

  Oceniono 102 razy 72

  Bardzo wam ku.wa jego mać dziękuję!!! Jestem jednym z tych wyśmiewanych pikników, którzy zawsze siadają na trybunie A i właśnie okradliście mnie z możliwości kibicowania Zawiszy. Nie wiem komu bardziej mam teraz ochotę do dupy dokopać: bezmózgim kibolom czy eunuchowatym policjantom, którzy nie potrafiąc nad kibolami zapanować manifestują swoją "siłę" na kobietach i dzieciach...

 • rethymnon1

  Oceniono 69 razy 59

  Bezmozgom z tzw klubu kibica bardzo dziekuje!
  Oby ich wszystkich w pierdlu recydywa na narzeczone przerobila!

  Panie Osuch, nie spotykaj się Pan z tym bydlem! Nie ma co wieśniactwa nobilitować.

 • zbycho52

  Oceniono 23 razy 23

  Zamkniecie stadionu,to kara dla normalnych kibicow,dla klubu.a nie dla bandy chuliganow,bo przeciez im nie chodzi o kibicowanie druzynie tylko o wywolanie zamieszek.Zamykac to trzeba wlasnie tych niby kibicow i nie w zawieszeniu,obciazac kosztami za straty,klub powinien podawac ich do sadu zadac zwrotu tego co przez nich stracil i straca(brak wplywow z biletow)

 • zawiszka83

  Oceniono 23 razy 21

  Nie wiem jak wygladały zamieszki,ale skala zniszczeń-zwłaszcza na zdjeciu nr 3 jest PORAŻAJĄCA.

 • astraf

  Oceniono 18 razy 14

  Kibice Zawiszy, podziękujcie swoim kumplom z ŁKS_u. Macie mocnych wspomagaczy w kibicowaniu,
  Teraz oglądać mecz możecie w NC + jak posiadacie.
  Dodatkowo odbudowa zniszczeń swoje będzie kosztować

 • rgosc7

  Oceniono 14 razy 14

  Nie trzeba zamykać stadionów tylko bandytów!

 • herbu_topor

  Oceniono 12 razy 10

  Nigdzie w Polsce tak nie ma, albo jesteśmy jakimiś frajerami, albo ktoś bardzo się stara, żeby w Bydgoszczy zniszczyć piłkę i stadion. Owszem było na Legii, ale tam się nikt nie bił, tylko race. A u nas? Znowu zadyma. Nieważne czy policja czy kibice prowokowali. Pewnie racja leży po środku.

 • fanhooligan

  Oceniono 14 razy 4

  Jeszcze pytanie jak kibice w trakcie meczu stoją na schodach to łamią przepisy bo to podobno ciągi ewakuacyjne, a jak policja zamyka wszystkie wyjścia, bramy włącznie z ewakuacyjnymi, tarasuje drogi dojazdowe dla karetek to jest zgodne z prawem?

 • fanhooligan

  Oceniono 24 razy 2

  Widzę że slajdy 1,2,3,4 pokazują stadion gdzie siedzieli kibice Widzewa. To jakie szkody wyrządziła armia 4000 Hunów próbująca rzekomo dostać się na zamkniętą trybunę B? a zapomniałem powstrzymała ich nieustraszona i wyszkolona POlicja, która używa broni gładkolufowej zupełnie zgodnie z przepisami, bez strzałów ostrzegawczych, bez ostrzeżenia i waląc na oślep powyżej pasa. Widocznie oni prawa nie muszą przestrzegać tak jak chuligani.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX