Ratusz nie chce kiboli. Tylko tych z Łodzi

Wieszanie baneru na stadionie

Wieszanie baneru na stadionie (Fot. bydgoszcz.pl/facebook)

?Stop niszczeniu naszego stadionu? - na stadionie przy ul. Gdańskiej ratusz wieszał w poniedziałek wieczorem taki baner. - Wyraża stanowisko miasta wobec incydentów podczas rozgrywania meczów piłkarskich - mówi Marta Stachowiak, rzecznik prasowy prezydenta Rafała Bruskiego. Protestuje przeciwko niszczeniu obiektu. 
Jesteś kibicem Zawiszy?Dyskutuj i dołącz do nas na Facebooku Sport.pl Bydgoszcz

Kilkunastometrowy transparent zawisł na trybunie B zamiast poprzedniego "Bydgoszcz w ekstraklasie". Przypomnijmy, że tydzień temu podczas pojedynku piłkarzy Zawiszy i Widzewa Łódź doszło do zamieszek na bydgoskim stadionie. Rozpoczęło się od próby powstrzymania przez policję kiboli drugiego z łódzkich klubów, ŁKS, którzy przyjechali do Bydgoszczy i chcieli się dostać na stadion, żeby "wesprzeć" zaprzyjaźnionych z nimi fanów Zawiszy podczas meczu ze znienawidzonym przez ełkaesiaków Widzewem. Tak w każdym razie tłumaczyli się kibole ŁKS podczas sądowego procesu po rozróbie w Bydgoszczy.

Ratusz chce się przeciwstawić przyjazdom takich grup jak chuligani z ŁKS i bronić dobrego imienia miasta.

- Czas jasno powiedzieć: "Nie dla turystyki kibolskiej" w Bydgoszczy. Kolejne incydenty wystawiły na szwank dobre imię całego miasta, klubu Zawisza o kilkudziesięcioletniej tradycji, bydgoskich kibiców i obiektu - oświadczył Bruski.

Według policji obecnie nie ma prawnych możliwości zakazania takiego wyjazdu do innego miasta. Dlatego chuligani z ŁKS praktycznie bez przeszkód przyjechali do Bydgoszczy. Mówił o tym zastępca komendanta miejskiego Sławomir Szymański podczas telewizyjnego programu "Samorządni" poświęconego zadymie na meczu z Widzewem.

Przypomnijmy jednak, że w zamieszkach brali także udział kibole Zawiszy. Policja musiała wobec nich użyć gazu i pałek. Strzelała z broni gładkolufowej.

Zapytaliśmy więc rzeczniczkę: Czy do bydgoskich kibiców, których dobre imię zostało naruszone, prezydent zalicza także tych, którzy starli się z policją?

- W żadnym razie. Chodzi tylko o tych, którzy zachowali się właściwie - odpowiada Stachowiak.

Po zamieszkach z ubiegłego tygodnia stadion Zawiszy został przez Komisję Ligi zamknięty na jedno spotkanie. Wtorkowy pojedynek z Piastem Gliwice odbędzie się z tego powodu bez publiczności.

- Skoro gramy przy pustych trybunach i miłośnicy piłki nożnej nie mogą zobaczyć pięknej oprawy meczów, z której słynie Bydgoszcz, niech cala Polska usłyszy "stop niszczeniu naszego stadionu" - stwierdza Bruski. 

Przypomnijmy, że bydgoski klub był już wcześniej karany przez wojewodę za odpalanie rac - a to także często jeden z elementów oprawy stosowany przez kiboli Zawiszy.

- Race są zabronione. Godne pochwały są natomiast inne elementy - tłumaczy "Gazecie" rzeczniczka prezydenta.

Obserwuj autora na twitterze @WBorakiewicz

Co sądzisz o pomyśle ratusza z banerem?
Zobacz także
 • Bydgoski stadion po meczu Zawisza - Widzew Pierwszy wyrok na kibola za burdę w Bydgoszczy. Pójdzie do więzienia
 • Sobotni mecz Zawisza-Widzew Osuch kontra kibole. Początek wojny o Zawiszę
 • W akcji Radosław Osuch Radosław Osuch: Kara surowa, ale sprawiedliwa
Komentarze (7)
Ratusz nie chce kiboli. Tylko tych z Łodzi
Zaloguj się
 • 8kt8

  Oceniono 21 razy 5

  Ta monitoring jest i to nowy tylko niestety nagrania znikają..... ciekawe kto boi się prawdy Kibole jak ich nazywacie nie boja się prawdy i proszą o udostępnienie nagrań z meczu z Widzewem. Niestety nagrania znikły... macha POlcijantek... redaktorzy dlaczego o tym nie napiszecie ???!!!

 • serpre_tempre

  Oceniono 6 razy 2

  Świetny pomysł! Trzeba wytępił z naszego miasta hołotę, tzw. przyjaciół. Na decyzjach wojewody oni nie cierpią tylko cierpią bydgoszczanie, spośród których 95% zachowuje się bez żadnego zarzutu.

 • z1946b

  Oceniono 4 razy 2

  @blutracer00
  w moim komentarzu nie ma nic na temat ostatnich wydarzeń podczas meczu z Widzewem, chciałbym aby wreszcie zaczęli wyłapywać tych pojedyńczych niegrzecznych którzy łamią prawo, a nie żeby zamykali trybuny lub stadiony. Skoro obecny monitoring jest za słaby to trzeba zainwestować w lepszy.
  A nagrania z meczu z Widzewem powinni jak najbardziej udostępnić wszystkim zainteresowanym i mam nadzieję że tak będzie - co nie zmienia faktu że przez kiboli Zawisza już za dużo kar zapłacił.
  Piłka nożna dla kibiców - nie kiboli!!

 • groundtroper

  Oceniono 2 razy 0

  Zdjęcia 5 i 6 co za ogień hehe :-)

 • zaint1

  Oceniono 14 razy 0

  Proponuję wywieszenie na ratuszu baneru STOP Sra,,,,cym GOŁĘBIOM.Przyniesie podobny efekt.......Panie prezydencie pokazujecie tym banerem swoją BEZRADNOŚĆ .Przecież Pan i Pana partia PO ma jeszcze władzę w tym naszym kochanym kraju.Możecie zmienić PRAWO tak ,aby na trybuny przychodzili kibice a nie kibole.Na dzień dzisiejszy potraficie jedynie zamykać stadiony i prosić kiboli ,aby się zmienili. To jest Wasza klęska i za to też rozliczą Was wyborcy.

 • z1946b

  Oceniono 10 razy -6

  Jestem przekonany że przy pierwszej lepszej okazji kibole z Bydgoszczy ten baner zerwą i spalą!
  Szkoda kasy na takie pomysły, zainwestujcie lepiej w dobry monitoring aby wyłapywać tych "najwierniejszych" z racami itp, bo jak widać zamykanie trybuny B nic nie daje!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX