Sport.pl

Wilczy bilet dla kiboli i SP Zawisza Bydgoszcz

Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski wyrzuca ze stadionu Stowarzyszenie Kibiców Zawiszy i Stowarzyszenie Piłkarskie. Nie będą mogły korzystać z żadnych pomieszczeń i obiektów należących do miasta.
Jesteś kibicem z Bydgoszczy? Dyskutuj i dołącz do nas na Facebooku Sport.pl Bydgoszcz

Dziś poznaliśmy szczegóły zalecenia prezydenta, które realizują władze CWZS Zawisza. Oto oświadczenie CWZS - administratora stadionu Zawiszy przy ul. Gdańskiej:

"Zarząd Cywilno-Wojskowego Związku Sportowego Zawisza Bydgoszcz informuje, iż decyzją Pana Rafała Bruskiego, Prezydenta Miasta Bydgoszczy, Stowarzyszenie Piłkarskie Zawisza oraz Stowarzyszenie Kibiców Zawiszy Bydgoszcz muszą do 20.01.2014 r. opuścić wszystkie pomieszczenia zajmowane na terenie Kompleksu Sportowego Zawisza przy ul. Gdańskiej 163 w Bydgoszczy.

W przypadku Stowarzyszenia Piłkarskiego Zawisza decyzja dotyczy pomieszczeń biurowych oraz szatni sportowych. Stowarzyszenie nie będzie mogło również prowadzić działalności szkoleniowej na jakichkolwiek obiektach miasta zarządzanych przez CWZS Zawisza. Stowarzyszenie Kibiców Zawiszy Bydgoszcz musi opuścić: pomieszczenia biurowe, sklepik z gadżetami oraz magazynek".

W przypadku SKZB chodzi o zabezpieczenie się przed przechowaniem w nich wszystkich zabronionych prawem podczas meczów elementów np. rac i obraźliwych transparentów. Sklepik obsługiwany przez ludzi związanych z SKZB zarabiał na sprzedaży klubowych pamiątek.

Takie kroki prezydent Bydgoszczy zapowiedział już po "okrągłym stole" zwołanym po zamieszkach na meczu z Widzewem i wulgarnych wyzwiskach wobec właściciela klubu, Radosława Osucha, zachowaniu kiboli w trakcie spotkania z Lechem. Deklarację Bruskiego wywołało to, że SKZB i SP Zawisza nie chciały potępić zachowań podczas meczów z Widzewem i Lechem.

Stowarzyszenie Piłkarskie (ma 2 proc. udziałów w piłkarskiej spółce WKS Zawisza grającej w ekstraklasie) prowadzi w Zawiszy szkolenie młodzieży roczników 2005-2009. Zakaz organizowania zajęć na "obiektach miasta zarządzanych przez CWZS" praktycznie blokuje prowadzenie zajęć i treningów. Mało prawdopodobne jest wynajmowanie innych boisk w Bydgoszczy.

Grupa ok. 200 dzieci trenujących w SP Zawisza ma propozycję przeniesienia się do spółki WKS Zawisza Radosława Osucha.

Więcej o:
Komentarze (44)
Wilczy bilet dla kiboli i SP Zawisza Bydgoszcz
Zaloguj się
 • amerykanin23

  Oceniono 288 razy 170

  Brawo, brawo, brawo! Won hołota!

 • serpre_tempre

  Oceniono 253 razy 141

  Bardzo mądra decyzja Panie Prezydencie. Tylko konsekwencją można pozbyć się kiboli z Zawiszy. Zawisza dla prawdziwych kibiców, nie bandytów!

 • tommy_1974

  Oceniono 189 razy 117

  Znowu bohaterowie zasłaniają sie dziećmi? Za trybuny na policje wysłali kobiety teraz bronią sie dziećmi. Bardzo dobrze. Dzieci mają kilka klubów w Bydgoszczy do wyboru. Bandyckie zrzeszenia nie są nikomu potrzebne.

 • wolf.krakus44

  Oceniono 169 razy 105

  Panowie Osuch i Burski!!! Bardzo dobry przykład !!! Wyp***olić pomioty bandyckie ze wszystkich stationów !!! Majchrowski bierz przykład !!!

 • 61brusy

  Oceniono 141 razy 79

  brawo Panie Bruski tak trzymać

 • daki100

  Oceniono 121 razy 71

  POPIERAM DECYZJE TROCHĘ POŹNO ALE ZAWSZE ! BRAWO PANIE PREZYDENCIE ! Nie pisać bzdur bo dzieci będą dalej trenować ale już pod egidą CWKS tam gdzie powinny... A I JESZCZE JEDNO BILETY NA TRYBUNE B MAJĄ BYĆ NAJDROŻSZE - DZIĘKUJE PANIE PREZYDENCI - Nowy Rok i taka niespodzianka :)

 • mjetker

  Oceniono 98 razy 60

  jeszcze 15 klubow z ekstraklasy powinno wziac przyklad z zawiszy i bydgoszczy. pozniej ten standard powinien sie przeniesc na nizsze ligi.

 • vito3

  Oceniono 70 razy 34

  to jest maly krok w rozprawieniu sie z kibolstwem ale oby okazal sie jednym z setek jakie nalezy w tym kraju postawic by zwykli ludzie z dziecmi nie bali sie chodzic na stadion,brawo osuch,brawo prezydent

 • panpererinos

  Oceniono 45 razy 9

  Może na Jasnej Górze znajdzie się jakaś wolna cela klasztorna na siedzibę dla Stowarzyszenia Kibiców.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX