Sport.pl

Kibole do piłkarzy Zawiszy: Podpiszcie oświadczenie!

W sobotę grupa ok. 10 kiboli Zawiszy pojawiła się w bydgoskim klubie kilka minut po południowych zajęciach. Chcieli, by piłkarze podpisali pismo mówiące o tym, że zostali zmuszeni do wydania w grudniu oświadczenia potępiającego wyzywanie właściciela klubu podczas meczu z Lechem Poznań.
Jesteś kibicem i jesteś z Bydgoszczy? Musisz zostać fanem Facebooka Sport.pl Bydgoszcz »

- Rzeczywiście taka sytuacja miejsce, ale wolałbym o tym nie mówić - twierdzi jeden z zawodników Zawiszy. Na temat tego co się stało nie chcą się także wypowiadać trenerzy. O zajściu pod szatnią wie już nieobecny w sobotę w Bydgoszczy Radosław Osuch. - Wyglądało to na zastraszanie piłkarzy. Nie można na takie rzeczy pozwalać - mówi właściciel klubu. Przypomnijmy, że w grudniu piłkarze Zawiszy wydalioświadczenie . Pisali w nim m.in. - "Nie jesteśmy w stanie rozegrać kolejnego meczu na wysokim poziomie T-Mobile Ekstraklasy, słysząc z trybuny B tylko bluzgi i wulgaryzmy pod adresem właściciela i pracowników klubu".

Na forach internetowych kiboli zawrzało. Większość uważała, że do podpisania oświadczenia zawodnicy zostali zmuszeni przez Radosława Osucha.

I właśnie pismo potwierdzające tę teorię piłkarze mieli podpisać w sobotę. Z naszych informacji wynika, że na razie nie zdecydował się na to żaden z graczy.

To niestety kolejna odsłona konfliktu trwającego od końca ubiegłego roku w Zawiszy pomiędzy częścią kibiców, a właścicielem klubu. Głos w tej sprawie zabrała też zarządzająca rozgrywkami Ekstraklasa S.A. Do Zawiszy wpłynęło właśnie pismo podpisane przez wiceprezesa zarządu Marcina Animuckiego i dyrektora logistyki i rozgrywek Marcina Stefańskiego. Proponują oni, by mając na uwadze względy bezpieczeństwa, trybuną przeznaczoną dla kibiców "ultras" powinna być trybuna C, zaś trybuna B wraz z zapleczem powinna udostępniona zostać dla pozostałej części publiczności. Ich zdaniem takie rozwiązanie ograniczy zamykanie stadionu, czy poszczególnych jego sektorów tak, jak to miało niejednokrotnie miejsce jesienią. Całość oświadczenia na swojej stronie internetowej zamieścił (czytaj tutaj) bydgoski klub.

Więcej o:
Komentarze (90)
Kibole do piłkarzy Zawiszy: Podpiszcie oświadczenie!
Zaloguj się
 • koval_w

  Oceniono 292 razy 256

  Zawisza tułał się od lat po niższych ligach, nie było chętnego, żeby włożyć w niepewny biznes kasę, teraz kiedy klub jest w Ekstraklasie, chłopaki z szerokimi karkami zamarzyli sobie, że będą rządzić i dzielić w klubie. Nie tędy droga, z resztą Osuch miał plan, wypromować chłopaków i na nich zarobić, oczywiście najwyższa klasa rozrywkowa to najlepsze miejsce wystawowe. Zawisza ma również mały ale bardzo ładny stadion, wybudowany z pieniędzy podatników, nie tych co latali z tym pismem i kazali zawodnikom podpisywać.
  Zawodnicy wiedzą kto im płaci i muszą być solidarni ze swoim pracodawcą. A od karków nic nie mają to mogą ich mieć w głębokim poważaniu.

 • piq

  Oceniono 235 razy 161

  Kibole to cioty i tyle. Banda bezmózgów silna tylko w grupie. Kiedyś przećwiczyłem odwagę takich ciot w proporcji ich 3, ja jeden. Posrali się w gacie.

  Precz z futbolu i z trybun, ciotuchny, bo was skopię po brudnych tępych ryjach. Panu Osuchowi wskrzeszającemu Zawiszę dziękuję.

 • craft77

  Oceniono 247 razy 145

  ee tam napewno nie straszą tylko poprosili podczas przyjacielskiej rozmowy, pilkarze nie podpisali bo sa zastraszeni przez Osucha, cala sytuacja to kolejna prowokacja Osucha i Bruskiego, biedni kibole Zawiszy sa niewinn, a wogole to ich tam nie bylo i to byli kibice Poloni........

 • wolf.krakus44

  Oceniono 150 razy 104

  Popaprańcy czy w tych waszych łbach nie ma choć odrobiny oleju ?! Czy w Bydgoszczy nikt nie może sobie poradzić z garstką karków ?!
  Panowie Osuch i Burski , prawdziwi kibice trzymają za Was kciuki . Nie dajcie ro*p*lić Zawiszy paru głópkom!!!

 • don_ja

  Oceniono 110 razy 82

  Teraz tylko czekać aż "wspaniali sympatycy" bydgoskiego Zawiszy sprawiom łomot piłkarzą, tak jak ich wspaniali koledzy z Lubina

 • rufusa3

  Oceniono 90 razy 68

  Pieprone karki. Wypierd....ć do C-klasy, tam wase je....ne miejsce. Dajcie awisy spokój. Ludzie chcą przyjś√ na miecz i oglądać w spokoju a nie słuchać waszych poje..ych bluzgów,

 • kitka_sol

  Oceniono 94 razy 68

  Kibice widzą po prostu, że praktycznie wszyscy są w tej chwili przeciwko nim, więc chwytają się brzytwy jak tonący i najgorszych z możliwych metod - próbują zastraszyć samych piłkarzy. Mam nadzieję, że wspólnie z władze miasta i klubu, odpowiednie służby ale przede wszystkim prawdziwi kibice nie pozwolą więcej na takie zachowanie kilku czy kilkunastu pseudokibiców.

 • don_ja

  Oceniono 100 razy 42

  Za stroną kibiców Zawiszy
  "Kiedy dwa miesiące temu kibice z trybuny "B" zaczęli otrzymywać wezwania na komisariat "Śródmieście" z adnotacją: podejrzany w sprawie nie wykonania polecenia porządkowego podczas meczu z Cracovią w dniu 14.09.2013r. o przestępstwo z art. 54 ust. 1 Ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych mogliśmy te wezwania traktować jak groteskę. Rzeczywistość okazuje się okrutna, każdemu z podejrzanych zgodnie z Ustawą grozi kara najniższa 2000 zł. i dwuletni zakaz stadionowy a wszystko przez to, że każdy z podejrzanych przemieszczając się po schodach na trybunie "B" został uwieczniony zdjęciami jako dowód w sprawie."

  Ktoś się bierze za pożądki, brawo bedzie wiecej kasy w Państwia

 • skladzio

  Oceniono 101 razy 27

  Panie RADOSŁAWIE , zapraszamy do Łodzi ! Niech Pan kupi od Cacka Widzew , bo on już nie ma serca i wyobraźni do wielkiej piłki . Nasi kibice mają charakter , złe to nie nie taka banda dbili jak w Bydgoszczy . Zapraszamy serdecznie !!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX