Sport.pl

Igor Lewczuk: To nagroda za udaną jesień

Obrońca bydgoskiego Zawiszy został powołany do reprezentacji Polski, która we wtorek wyleci na zgrupowanie do Zjednoczonych Emiratów Arabskich.
Jesteś kibicem i jesteś z Bydgoszczy? Musisz zostać fanem Facebooka Sport.pl Bydgoszcz »Lewczuk wskoczył do kadry w miejsce kontuzjowanego Adama Marciniaka z Cracovii. Jest drugim obok Michała Masłowskiego piłkarzem Zawiszy, który otrzymał powołanie od trenera Adama Nawałki. Podczas obozu biało-czerwoni rozegrają dwa mecze towarzyskie: z Norwegią i Mołdawią.Waldemar Wojtkowiak: Spodziewał się pan tego powołania?

Igor Lewczuk: Po tym, jak w grudniu ogłoszona została kadra, trudno było w to wierzyć. Tym bardziej że nie powstała nawet lista rezerwowa z piłkarzami, którzy ewentualnie mogą zostać dowołani. Dlatego skupiałem się tylko na przygotowaniach w klubie.

Kiedy dowiedział się pan, że może jednak pojedzie do ZEA na obóz z reprezentacją?

- Nie pamiętam dokładnie. W czwartek albo piątek dzwonili do mnie po kolei II trener reprezentacji Bogdan Zając, dyrektor Tomasz Iwan i trener Adam Nawałka. Wszyscy mówili, że jeśli nie uda się przywrócić szybko do zdrowia Adama Marciniaka, to istnieje szansa, że zajmę jego miejsce. Pozostało czekać.

Przychodząc pół roku temu z Chorzowa do Bydgoszczy, spodziewał się pan, że zagra w reprezentacji Polski?

- W Ruchu nie szło mi jednak najlepiej. Grałem na lewej stronie obrony i tak sobie mi to wychodziło. Latem jedną nogą byłem już w Koronie Kielce, ale ostatecznie wybór padł na Zawiszę i dobrze. Mam za sobą niezłą rundę. Dziękuje trenerowi Tarasiewiczowi, że dał mi szansę i że na mnie stawiał. To przygotowanie, jakie miałem w Bydgoszczy, sprawiło, że złapałem formę. Powołanie to nagroda za udaną jesień.

Więcej o:
Komentarze (3)
Igor Lewczuk: To nagroda za udaną jesień
Zaloguj się
 • z1946b

  Oceniono 5 razy 5

  brawo Igor - życzę przynajmniej 90 minut gry z Orłem Białym na piersi!!!

 • bulit997

  Oceniono 3 razy 3

  Nareszcie cos pilkarsko bo zmeczony juz jestem tym ze pisze sie tylko o tej wojence

 • pikniki_na_zawisze

  Oceniono 10 razy 0

  Bravo Igor!! Oby dodało CI to jeszcze więcej wiary w siebie...

  www.facebook.com/pages/Pikniki-na-Zawisz%C4%99/755202591174558?fref=ts
  Jesteś prawdziwym kibicem, sympatykiem Zawiszy?
  Przyjdź na mecz 22.02 z Lechią Gdańsk.

  Polub nas na FB

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX