Drugi sparing Zawiszy i drugie zwycięstwo

Bydgoska drużyna pokonała 3:2 Olimpię Elbląg. Zawisza zagrał już w składzie bardziej przypominającym ten z ligowych boisk. Gole zdobyli Bernardo Vasconcelos. Kamil Drygas i Korneliusz Sochań.
W środę bydgoszczanie wygrali 2:0 z Kaszubią Kościerzyna. W sobotę było 3:2. Na boisku nie pojawili się, poza reprezentantami Polski, Wojciech Kaczmarek oraz Andre Micael i Herold Goulon. Portugalczyk i Francuz leczą urazy. Nie zagrał także nowy nabytek, Toze Marreco.

W pierwszej połowie Zawisza przeważał, ale sytuację bramkową stworzył dopiero w 30. minucie. Wtedy strzał Luisa Carlosa z linii wybił obrońca gości. W 40. min Kamil Drygas starał się zaskoczyć bramkarza gości silnym uderzeniem z dystansu, lecz bez powodzenia. W 44. min było 1:0. Uderzał na bramkę Luis Carlos, a Bernardo Vasconcelos celną dobitką dał prowadzenie. W drugiej połowie w Zawiszy doszło do pięciu zmian. W 72. min Drygas zdecydował się na strzał tuż sprzed linii pola karnego, jednak trafił w słupek. Chwilę później nasz pomocnik w końcu dopiął jednak swego i z najbliższej odległości wepchnął piłkę do siatki. W 80. min Dariusz Sosnowski zagrał piłkę z bocznej strefy boiska przed pole karne, do wbiegającego Kamila Drygasa, który przepuścił ją. Za plecami miał Korneliusza Sochania, który tuż przy słupku podwyższył wynik

Jesteś kibicem z Bydgoszczy? Dyskutuj i dołącz do nas na Facebooku Sport.pl Bydgoszcz

Zawisza - Olimpia 3:2

Bramki dla Zawiszy: Vasconcelos (44.), Drygas (76.), Sochań (80.)

Zawisza: Witan - Ciechanowski, Skrzyński, Strąk (46. Markowski), Petasz (46. Ziajka) - Dudek (46. Hermes), Drygas, Gevorgyan (46. Sochań), Wójcicki (46. Wojciechowski), Luis Carlos (60. Sosnowski) - Vasconcelos (60. Kamiński)