Zawisza gromi rywali z Łotwy. Prawdziwe sprawdziany dopiero przed nami

Bydgoscy piłkarze pokonali 6:1 FC Jurmala w drugim rozegranym podczas obozu w Hiszpanii meczu sparingowym. Teraz czas na pojedynki ze znacznie silniejszymi rywalami.
Jesteś kibicem i jesteś z Bydgoszczy? Musisz zostać fanem Facebooka Sport.pl Bydgoszcz »

W poniedziałek dokładnie o 9.30 rano w Torremolinos piłkarze Zawiszy i Jurmali rozpoczęli spotkanie sparingowe. Zawisza bardzo szybko udowodnił swoją wyższość. Już w 6 minucie pierwszego gola w meczu zdobył Piotr Petasz. To był początek prawdziwego "festiwalu strzeleckiego" podopiecznych Ryszarda Tarasiewicza. Potem na listę strzelców wpisywali się także dwukrotnie Bernardo Vasconcelos, a także Sebastian Dudek, Wahan Geworgian i Jakub Wójcicki.

Pojedynek z ekipą z Łotwy był drugim sparingiem Zawiszy rozegranym w Hiszpanii. W miniony piątek nasi piłkarze ulegli (1:2) mistrzowi Albanii Skenderbeu Korcza. Najpoważniejsze sprawdziany dopiero jednak przed zespołem. 2 lutego rywalem bydgoszczan będzie rumuński CFR 1907 Cluj, a trzy dni później Zawisza zagra z rosyjskim Dynamo Moskwa.

Zawisza - FC Jurmala 6:1 (3:0)

Bramki dla bydgoszczan: Vasconcelos (dwie), Petasz, Dudek, Geworgian, Wójcicki.

Zawisza (I połowa): Witan - Ciechanowski, Micael, Skrzyński, Ziajka - Sochań, Hermes, Wojciechowski, Geworgian, Petasz - Vasconcelos.

Zawisza (II połowa): Witan - Lewczuk, Strąk, Hermes, Petasz - Wójcicki, Dudek, Sochań, Geworgian, Luis Carlos - Vasconcelos (60. Kadu).