Monitoring na Zawiszy. Może za pół roku [WIDEO]

Obecnie zamontowane na stadionie Zawiszy kamery i cały system monitoringu nie spełniają wymogów Ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. Dlatego ratusz inwestuje ponad milion złotych w nowy monitoring. Będzie jednak gotowy dopiero w drugim półroczu
Jesteś kibicem z Bydgoszczy? Dyskutuj i dołącz do nas na Facebooku Sport.pl Bydgoszcz

O dostosowaniu stadionu do wymogów bezpieczeństwa mówił we wtorek na posiedzeniu komisji kultury fizycznej, sportu i turystyki oraz bezpieczeństwa i porządku publiczności rady miasta wiceprezes CWZS Zawisza Dariusz Bednarek. Już w poprzednim roku ratusz zdecydował, że zainwestuje ponad milion złotych w zamontowanie nowego monitoringu.

Dlaczego w momencie przebudowy stadionu w 2008 roku nie zainstalowano odpowiednich kamer? - pytał przewodniczący rady miasta Roman Jasiakiewicz

- Wówczas monitoring spełniał wymogi. Zmieniło się to, kiedy w styczniu 2011 weszła w życie nowelizacja Ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych - odpowiedział Bednarek.

Przetarg na kupno nowych kamer nie został jednak jeszcze ogłoszony, dlatego zmodernizowany system wideo i audio na stadionie będzie działał w drugim półroczu.