Polska drużyna zagra sparing z ekipą wartą 136 milionów euro

Spotka to dziś Zawiszę, który w ostatnim meczu sparingowym na zgrupowaniu w Hiszpanii, zmierzy się dziś z Dynamo Moskwa. Piłkarze występujący w tym klubie zostali wycenieni przez portal transfermarkt na 136 milionów euro.
Jesteś kibicem i jesteś z Bydgoszczy? Musisz zostać fanem Facebooka Sport.pl Bydgoszcz »

Dynamo to obecnie czwarty zespół rosyjskiej ekstraklasy. Drużyna prowadzona przez byłego szkoleniowca Wisły Kraków Dana Petrescu walczy o awans do Ligi Mistrzów. W składzie zespołu są m.in. byli reprezentanci Niemiec Kevin Kuranyi i Ukrainy Andrij Woronin.

Jakie gwiazdy grają w Dynamo?

Mecz z bydgoszczanami będzie dla klubu z Moskwy pierwszym sparingiem w Hiszpanii. Dlatego też na swojej stronie internetowej Dynamo sporo miejsca poświęca spotkaniu. Przede wszystkim znalazła się obszerna historia bydgoskiego klubu, od momentu powstania do dnia dzisiejszego. Wymienieni są m.in. czołowi w przeszłości piłkarze Zawiszy: Zbigniew Boniek, Stefan Majewski czy Piotr Nowak. "Według wielu Zawisza gra najładniejszą piłkę w polskiej lidze" - chwalą Rosjanie. Dynamo zapowiada też relację wideo z meczu (początek o 17). Można ją obejrzeć tutaj

Wszystko wskazuje na to, że przeciwko naszej drużynie trener Petrescu pośle do boju swoich najlepszych zawodników, których w sporej grupie ściagnął z Anży Machaczkała.

Przypomnijmy, że do tej pory podczas obozu w Hiszpanii podopieczni Ryszarda Tarasiewicza pokonali (6:1) łotewską Jurmałę, zremisowali (1:1) z bułgarskim PFK Lubimec 2007 i przegrali (1:2) najpierw z albańskim Skenderbeu Korcze, a potem (0:1) z rumuńskim Otelul Galati.