Zawisza pokonał Arkę w ostatnim sprawdzianie przed ligą [ZDJĘCIA]

Zwycięstwem zakończyli serię sparingów bydgoscy piłkarze. W sobotę na własnym boisku pokonali 2:0 gdyńską Arkę, a już za tydzień ich rywalem w pierwszym tegorocznym meczu T-Mobile Ekstraklasy będzie Cracovia.
Jesteś kibicem i jesteś z Bydgoszczy? Musisz zostać fanem Facebooka Sport.pl Bydgoszcz »

Nasz zespół w piątek nad ranem wrócił do Bydgoszczy z dwutygodniowego obozu w Hiszpanii. Dzień później na podopiecznych Ryszarda Tarasiewicza czekał test, ostatni przed ligą. I szczególnie w pierwszej połowie pojedynku z Arką Zawisza go zdał. Grający na nieźle przygotowanej płycie głównej gospodarze dominowali. Gdynianie nie oddali w tej części nawet jednego celnego strzału na bramkę naszej drużyny. Grający na co dzień w I lidze zawodnicy Arki skupiali się głównie na obronie. To Zawisza atakował. Już na początku spotkania szanse na gola mieli najpierw Andre Micael, a potem Kamil Drygas. Ostatecznie piłka w siatce przyjezdnych znalazła się w 22. minucie. Blisko 200 osób, które na żywo obejrzało sparing długo biło brawo Łukaszowi Skrzyńskiemu, który ładnym strzałem lewą nogą z narożnika pola karnego pokonał Michała Szromnika. Drugiego gola z rzutu karnego po faulu na Jakubie Wójcickim zdobył Bernardo Vasconcelos. Napastnik Zawiszy mógł przynajmniej jeszcze dwukrotnie wpisać się na listę strzelców. Jednak albo pudłował, albo dobrze spisywał się Szromnik. W przerwie trener Ryszard Tarasiewicz wpuścił na boisko aż siedmiu nowych piłkarzy i odbiło się to na grze drużyny. Nie była już ona tak płynna, jak w pierwszych czterdziestu pięciu minutach. Swoje okazje mieli też goście, ale żadnej z nich nie potrafili wykorzystać. W składzie gospodarzy w 75. min pojawił się Kamil Kamiński, który w przeszłości występował w Młodej Ekstraklasie w barwach Legii Warszawa. Nie było natomiast kontuzjowanych Michała Masłowskiego i Herolda Goulona. W niedzielę w Bydgoszczy pojawić się mają pozyskani niedawno Jorge Kadu i Alvarinho.

Zawisza - Arka 2:0 (2:0)

Bramki: 1:0 Skrzyński (22.), 2:0 Vasconcelos (30-karny)

Zawisza: Kaczmarek (46. Witan) - Lewczuk (46. Ciechanowski), Micael (46. Nawotczyński), Skrzyński (46. Strąk), Ziajka - Wójcicki (46. Geworgian), Drygas, Hermes, Dudek (46. Wojciechowski), Luis Carlos (46. Petasz) - Vasconcelos (75. Kamiński).

Arka: Szromnik - Cienciała (70. Sulewski), Jarzębowski, Juraszek (46. Szur), Radzewicz - Budka, Rzuchowski (60. Koziara), Pruchnik (83. Nalepa), Szwoch, Wojowski (70. Bach) - Aleksander (85. Wardziński).