Na co stać Cracovię? Przedstawiamy rywala Zawiszy

Kibice w Krakowie widzą swój zespół w czołowej ósemce T-Mobile Ekstraklasy. Zresztą nie tylko oni. Pierwszy test Cracovię czeka już dzisiaj. O 13 na stadionie przy ul. Kałuży rywalem gospodarzy będzie Zawisza.
Jesteś kibicem i jesteś z Bydgoszczy? Musisz zostać fanem Facebooka Sport.pl Bydgoszcz »

W porównaniu z rundą jesienną w prowadzonym przez Wojciecha Stawowego zespole nie zaszły wielkie zmiany. Po stronie strat należy zapisać przede wszystkim odejście do Belgii podstawowego stopera Milosa Kosanovicia. Jego następca Tomislav Mikulić zdaniem szkoleniowca nie jest jeszcze gotowy na grę w ekstraklasie. To nie koniec jednak kłopotów Cracovii. Z powodów zdrowotnych dopiero za kilka tygodni na boisko wrócą Dawid Nowak i Marcin Budziński. - Będziemy sobie radzić z zawodnikami, których mamy - uspokaja Stawowy.

Do rundy wiosennej jego drużyna przygotowywała się nie tylko w Krakowie. Była na zgrupowaniach w Uniejowie pod Łodzią, tureckiej Antalyi i w Popradzie na Słowacji. Rozegrała siedem sparingów, ale wyniki nie rzucają na kolana. Wrażenie może robić jedynie zwycięstwo nad AS Trenczyn, wiceliderem słowackiej ekstraklasy.

W jakim składzie zagrają dziś gospodarze z Zawiszą? W bramce Krzysztof Pilarz. Blok obronny powinni tworzyć Marcin Kuś, Mateusz Żytko, Damian Dąbrowski i Adam Marciniak. W pomocy zagrają Krzysztof Danielewicz, Rok Straus, Edgar Bernhardt, Saidi Ntibazonkiza i Bartłomiej Dudzić. A kto w ataku zastąpi Nowaka. Zapewne Vladimir Boljević.

Zimowe sparingi Cracovii:

Cracovia - Widzew Łódź 2:2 (Dudzic 2), Cracovia - Calisia Kalisz 3:0 (Steblecki, Wasiluk, Nykiel), Cracovia - Energie Cottbus 0:5, Cracovia - Ezgebirge Aue 1:3 (Dudzic), Cracovia - Pohang Steelers 0:1, Cracovia - AS Trenczyn 2:1 (Dudzic, Bernhardt), Cracovia - Spartak Trnava 1:1 (Dudzic).