Sport.pl

Skandal w Krakowie mógł być większy. Zatrzymane transparenty kiboli

Ochrona na stadionie Cracovii zarekwirowała obraźliwe transparenty, które kibole z Bydgoszczy chcieli wnieść i pokazać na sobotnim meczu.
Jesteś kibicem z Bydgoszczy? Dyskutuj i dołącz do nas na Facebooku Sport.pl Bydgoszcz

Pół tysiąca ludzi pojechało specjalnym pociągiem z Bydgoszczy do Krakowa na mecz Zawiszy z Cracovią. Podczas spotkania, zamiast dopingować piłkarzy, obrażali zawodników zespołu i właściciela klubu Radosława Osucha. Dostało się wszystkim. Kiedy kapitan zespołu Łukasz Skrzyński podszedł do narożnika boiska, żeby wykonać rzut rożny, usłyszał zawołania kiboli: "Skrzyński! Co? Ty k...!". To była 73. minuta spotkania. Kopnął piłkę z rogu i Kamil Drygas strzałem głową zdobył pierwszą bramkę dla bydgoskiej drużyny. Co usłyszał pomocnik Zawiszy z trybuny, gdzie siedziało 500 osób, które przyjechały z Bydgoszczy? Zamiast okrzyku: "Gol!!!!" było: "Drygas k...".

Kibole przyszykowali jeszcze transparenty z obraźliwymi treściami pod adresem zawodników. Wypisali na nich wszystkie nazwiska zawodników i napisali "Jesteście wkładami do koszulek".

Tak samo ich potraktowali, kiedy kilka tygodni temu grupa kiboli spotkała się z piłkarzami po treningu. Usiłowali ich przekonać do wycofania się z oświadczenia popierającego Osucha w jego konflikcie z kibolami. Ci napisali potem, że nie są godni miana piłkarza Zawiszy, bo są wkładami do koszulek.

Jak reagują piłkarze na ten atak na nich? Przegląd Sportowy zacytował w relacji ze spotkania w Krakowie anonimową wypowiedź piłkarza Zawiszy: - W szatni śmialiśmy się z tego. Poza to dla nas jakby dodatkowa mobilizacja. Jesteśmy pewni, że jeśli będziemy dobrze grać, szybko znudzi im się takie zachowanie.

24 lutego zespół Zawiszy zagra pierwszy mecz w tym roku na własnym boisku. Rywalem będzie Lechia Gdańsk.

Więcej o:
Komentarze (87)
Skandal w Krakowie mógł być większy. Zatrzymane transparenty kiboli
Zaloguj się
 • sylaaabdg44

  Oceniono 118 razy 94

  Zarekwirowano obraźliwe transparenty? A co z właścicielami tych szmat, prześcieradeł? Ludzie, żyjemy w państwie prawa, za ubliżanie godności drugiej osoby jest konkretna kara. Skorzystajmy z tego.

 • craft77

  Oceniono 115 razy 85

  Hołota z trybuny B - jesteście niepotrzebnym wkładem na stadionie!!!

 • mr.by

  Oceniono 109 razy 85

  Czego można się spodziewać po takich czubkach? nieroby - marionetki pojechały się popisać ale czym? swoją głupotą, brakiem mózgów? Szkoda tylko,że przynoszą wstyd Zawiszy i miastu. Piłkarze i całe zaplecze robić swoje ...zresztą pokazaliście to w Krakowie i tak trzymać !! Prawdziwi kibice są z Wami...

 • zawiszak51

  Oceniono 95 razy 73

  Wszyscy na Lechię i doping dla naszych piłkarzy. Poparcie dla drużyny, trenera i właściciela. Ci co na zdjęciach, już są na śmietniku. Splugawili nasz kochany klub. Nie wyprą się tego. I nigdy tego im nie zapomnimy. Chodzę na Zawiszę od ponad 40 lat, ale nigdy nikt tak nie upokorzył tego klubu. Miałem łzy w oczach.

 • byfor

  Oceniono 64 razy 54

  Jak patrze na te zdjęcie zamieszczone na gazeta.pl. to nie chce mi się wierzyć, że za tym mogą stać te dzieciaki. Ewidentnie ktoś pociąga za sznurki. Warto przygotować się do najbliższego meczu Zawiszy z Lechią. Na bank mozna sie spodziewac rozwieszonych szmat i przescieradel. Ci ludzie traktuja stadion miejski Zawiszy jak swoja komorke lokatorska i wchodza tam kiedy im sie podoba.

 • yuuu11

  Oceniono 54 razy 48

  Czy można prosić o powiększenie twarzy tych głupoli? To emocjonujące postudiować te puste twarze...

 • wolf.krakus44

  Oceniono 52 razy 44

  Jak widać na tym zdjęciu to sami gimnazjaliści co sami są na utrzymaniu rodziców !!! :) A ten łysy ''cymbał'' i dwaj obok niego siedzący to jacyś z kompleksami co prubują odnależć swoją wartość i dominację wśród dzieci :).
  Śmiech wielki że te gimbusy chcą klub utrzymać ... ? Z kieszonkowego od mamy i taty to nawet na B-klasę Wam obszczymurki nie wystarczy :).Pasior na d... i do lekcji oszołomy !!!

 • marjan17

  Oceniono 44 razy 36

  pamiętam jak ich idol Marcin Łukaszewski , który podobno nie grał dla pieniędzy , po jednym z meczów decydujących o awansie , pluł się o kasę na konferencji prasowej za awans , którego jeszcze nie wywalczyli

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX