Ekstraklasa SA zbadała ekstraklasę. Ilu Polaków się nią interesuje

Blisko 7 na 10 Polaków deklaruje zainteresowanie piłką nożną, a ponad 50 procent - najwyższą klasą rozgrywkową, czyli ekstraklasą. Takie wyniki przynoszą badania Millward Brown. Jest też o Zawiszy
Jesteś kibicem z Bydgoszczy? Dyskutuj i dołącz do nas na Facebooku Sport.pl Bydgoszcz

- Zainteresowanie naszymi rozgrywkami wyraża się chociażby wynikami oglądalności w telewizji. Mecze T-Mobile ekstraklasy w telewizjach płatnych śledzi bowiem średnio 4 razy więcej kibiców niż najlepsze ligi zagraniczne, jak angielską Premier League czy hiszpańską Primera Division - mówi Łukasz Łazarewicz, dyrektor marketingu i sprzedaży w Ekstraklasie SA.

Przypomnijmy, że średnia oglądalność meczu ekstraklasy w telewizjach płatnych przekracza w tym sezonie 180 tys. widzów, podczas gdy ligę angielską czy hiszpańską na antenach nc+ ogląda średnio nieco ponad 40 tys. widzów.

Wielu kibiców wyczekiwało także na powrót rozgrywek ekstraklasy po dwumiesięcznej przerwie. W 16 rozegranych w 2014 r. spotkaniach T-Mobile Ekstraklasy na stadionach pojawiło się blisko 150 tys. kibiców (dokładnie 149 769), co daje średnią 9360 widzów na mecz.

Millward Brown zbadało także, komu kibicujemy. W tym badaniu uwzględniono także Zawiszę. Ponad połowa z zainteresowanych ekstraklasą (58 proc.) kibicuje jednemu, ulubionemu klubowi.Największą popularnością cieszy się aktualny mistrz Polski - Legia Warszawa (24.7 proc.). Za nią są, co nie jest niespodzianką: Lech i Legia. Zawisza, zupełnie świeżo upieczony beniaminek, zajmuje w rankingu popularności odległe miejsce (1,5 proc.). Za klubem z Bydgoszczy są tylko GKS Bełchatów (badano kluby grające w ekstraklasie w 2013 roku) oraz Piast Gliwice. Tuż przed Zawiszą znajduje się Polonia Warszawa.