Sport.pl

Ekstraklasa SA zbadała ekstraklasę. Ilu Polaków się nią interesuje

Blisko 7 na 10 Polaków deklaruje zainteresowanie piłką nożną, a ponad 50 procent - najwyższą klasą rozgrywkową, czyli ekstraklasą. Takie wyniki przynoszą badania Millward Brown. Jest też o Zawiszy
Jesteś kibicem z Bydgoszczy? Dyskutuj i dołącz do nas na Facebooku Sport.pl Bydgoszcz

- Zainteresowanie naszymi rozgrywkami wyraża się chociażby wynikami oglądalności w telewizji. Mecze T-Mobile ekstraklasy w telewizjach płatnych śledzi bowiem średnio 4 razy więcej kibiców niż najlepsze ligi zagraniczne, jak angielską Premier League czy hiszpańską Primera Division - mówi Łukasz Łazarewicz, dyrektor marketingu i sprzedaży w Ekstraklasie SA.

Przypomnijmy, że średnia oglądalność meczu ekstraklasy w telewizjach płatnych przekracza w tym sezonie 180 tys. widzów, podczas gdy ligę angielską czy hiszpańską na antenach nc+ ogląda średnio nieco ponad 40 tys. widzów.

Wielu kibiców wyczekiwało także na powrót rozgrywek ekstraklasy po dwumiesięcznej przerwie. W 16 rozegranych w 2014 r. spotkaniach T-Mobile Ekstraklasy na stadionach pojawiło się blisko 150 tys. kibiców (dokładnie 149 769), co daje średnią 9360 widzów na mecz.

Millward Brown zbadało także, komu kibicujemy. W tym badaniu uwzględniono także Zawiszę. Ponad połowa z zainteresowanych ekstraklasą (58 proc.) kibicuje jednemu, ulubionemu klubowi.Największą popularnością cieszy się aktualny mistrz Polski - Legia Warszawa (24.7 proc.). Za nią są, co nie jest niespodzianką: Lech i Legia. Zawisza, zupełnie świeżo upieczony beniaminek, zajmuje w rankingu popularności odległe miejsce (1,5 proc.). Za klubem z Bydgoszczy są tylko GKS Bełchatów (badano kluby grające w ekstraklasie w 2013 roku) oraz Piast Gliwice. Tuż przed Zawiszą znajduje się Polonia Warszawa.

Więcej o:
Komentarze (3)
Ekstraklasa SA zbadała ekstraklasę. Ilu Polaków się nią interesuje
Zaloguj się
 • sidneycrosby

  Oceniono 11 razy 5

  Za Legią jest Legia???

  Artykuł pisany na kolanie i to na papierze szarym do doopy...

 • marcinbgd

  Oceniono 3 razy 1

  , Od dziecka gdy chodziłem na czwartą ligę marzyłem o tym żeby doczekać czasów gdy Zawisza będzie grał w ekstraklasie i doczekałem się ale teraz jestem zawiedziony. Po ostatnim meczu z lechią uświadomiłem sobie że niestety tak naprawdę procent normalnych kibiców kochających piłkę nożna i przychodzących na stadion dla piłki jest mniejszość. Większość przychodzących na stadion to kibolstwo, dresiarstwo czyli plebs z blokowisk, niewykształcony motłoch dla którego ważniejsze jest to kto z kim ma zgodę i kto wygrał ustawkę oraz kto jest najlepszy w zadymach, niż jacy piłkarze grają w klubie oraz jaki był wynik meczu.
  Niestety jak widać większość normalnych ludzi zostaje w domu i ogląda ligę angielską i hiszpańską i nie interesują się polską piłką a już na pewno nie Zawiszą.
  Wgl. poznając kogoś nowego i przyznać się mu na początku "jestem kibicem zawiszy i chodzę na mecze" to już na starcie stereotypowo jesteś sklasyfikowany jako prostak więc większość ludzi po prostu się nie przyznaje bo wstyd.
  Jest mi bardzo przykro ale zrozumiałem że z takimi wieśniackimi kibicami niestety Bydgoszcz NIE ZASŁUGUJE na ekstraklasę tylko przy dobrych wiatrach 2 liga to jest maks możliwości. Fajnie że osuch chciał dobrze ale na jego miejscu lepiej było by to wszystko zostawić i się nie użerać z patologią bo szkoda zdrowia.

 • z1946b

  Oceniono 4 razy 0

  Zapewne chodzi o Legię Chełmża ;)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX