Sport.pl

Boniek ostro o kibolach: Nie ma dla nich miejsca na stadionach

- Bandyci identyfikujący się z różnymi klubami w interesujących ich kwestiach umieją się świetnie dogadać. Na mecz Cracovia - Zawisza przyjechali chuligani z Bydgoszczy, mimo że ich klub nie wnioskował o bilety, bo jasne było, że pojadą tam tylko po to, by kontynuować wojenkę z właścicielem Zawiszy - mówi w rozmowie z ?Faktem? prezes PZPN, Zbigniew Boniek
Prezes PZPN stwierdza, że bandyci rządzą w polskich klubach.

Opowiada, że kibolski bandytyzm nie dotyczy tylko Legii. - Grupy bandyckie rządzą w większości polskich klubów. Oczywiście nie dosłownie, ale dlatego jest to jeszcze groźniejsze. Bandyci chcą być traktowani na uprzywilejowanych warunkach, żądają pieniędzy na oprawy, preferencyjnych cen biletów. Gdy ktoś idzie do kina czy na koncert, nie musi się zastanawiać, koło kogo będzie siedział, tylko kupuje wygodne dla siebie miejsce. Nie oczekuje też, że ktoś z każdego biletu odda mu złotówkę, bo czuje się ważniejszym uczestnikiem imprezy. W piłce prezesi stają się niewolnikami chorych układów. Kiedyś mogłem zostać właścicielem polskiego klubu, była konkretna oferta. Nie zgodziłem się z uwagi właśnie na te absurdalne zależności. Boniek mówi także o tym, że kibole oskarżają, że policja prowokuje zadymy - Wiem, wiem, bandyci chcą dbać o bezpieczeństwo na stadionach. Czy można sobie wyobrazić większy absurd? Ten sojusz stadionowych bandytów przeciwko policji jest groźny. Bandyci identyfikujący się z różnymi klubami w interesujących ich kwestiach umieją się świetnie dogadać. Na mecz Cracovia - Zawisza przyjechali chuligani z Bydgoszczy, mimo że ich klub nie wnioskował o bilety, bo jasne było, że pojadą tam tylko po to, by kontynuować wojenkę z właścicielem Zawiszy. Cracovia jednak i tak przekazała wejściówki stowarzyszeniu kibiców i potem już Zawisza nie miał kontroli, w czyje ręce one trafiają. W idealnym świecie człowiek zameldowany w Bydgoszczy, Warszawie czy Poznaniu powinien mieć prawo swobodnego zakupu biletu na mecz w dowolnym miejscu kraju, no ale z tej zasady musimy wyłączyć bandytów. Im trzeba wbić do głowy, że nie ma dla nich miejsca na stadionach.

Jesteś kibicem z Bydgoszczy? Dyskutuj i dołącz do nas na Facebooku Sport.pl Bydgoszcz

Więcej o:
Komentarze (17)
Boniek ostro o kibolach: Nie ma dla nich miejsca na stadionach
Zaloguj się
 • z1946b

  Oceniono 44 razy 28

  Kary jakie grożą kibolom są śmiechu warte i dlatego sobie pozwalają na zadymy. Ten sam problem jest z pijanymi kierowcami. We Włoszech za jazdę po pijanemu traci się auto, prawo jazdy, płaci się kilka tysięcy euro lub idzie do więzienia w zależności od ilości alkoholu we krwi. Gdyby karą za bójkę na stadionie był zakaz dożywotni na jakąkolwiek imprezę sportową i grzywna w wysokości kilkudziesięciu tysięcy złotych to liczba pajaców na stadionie zmalałaby do zera!!!

  Piłka nożna dla kibiców - nie kiboli!!!

 • rufus_94

  Oceniono 34 razy 24

  Szkoda że nawet Bońkowi nie udaje się zmienić polskiej piłki

 • marcinbgd

  Oceniono 35 razy 23

  Drodzy Rycerze Ortalionu. Na zachodzie chuliganka wyszła z mody ponad 15 lat temu, tak samo chodzenie w dresach, obciach na maksa-wiocha. Jesteście zacofani. Piszecie w internecie że jesteście najlepszymi chuliganami na świecie a tym czasem jesteście tylko buractwem, obiektem drwin i na wasz temat opowiada się kawały.

 • sam1946

  Oceniono 19 razy 19

  Boniek , teraz dowiedziałeś się ze to jest liga bandycka ? to trwa od lat ,tylko zamiataliscie to pod dywan !
  teraz do roboty w końcu !

 • domi4ork

  Oceniono 28 razy 18

  Kibole żyją we własnym świecie, nie docierają do nich żadne argumenty. Żadne. Żyją swoim rytmem, swoimi sprawami, swoją logiką i interpretacją zdarzeń. Świat zewnętrzny takich ludzi interesuje tylko dlatego, że utwierdza ich we własnej obłędnej nieomylności. Niczego nie chcą się nauczyć, nie potrafią wyciągnąć wniosków z tego, co się w świecie zewnętrznym dzieje. I nie mówię tu o ludziach którzy chodzili na B żeby dopingować swój klub (bo sam tak robiłem) mówię o ludziach który przywłaszczyli sobie nasz klub i przez wiele lat traktowali go jak maszynkę do zarabiania pieniędzy ( dzięki pamiątką kateringowi i wyjazdom ) Zaraz pewnie zacznie się pisanie że to nie prawda! że kibole nie dostają pieniędzy z niczego!, tyle że jak widziałem te same twarze nakładające kiełbaski a potem organizujące wyjazdy czy rozprowadzające pamiątki. gdzie te pieniądze znikały ?? Jakaś obca firma to prowadziła ?? Jeśli tak to czemu nie przejął tego Zawisza jako zródło dochodów i to pewnie nie małych jak na reali chociażby 2 ligi ??

 • marcinbgd

  Oceniono 19 razy 15

  @jachon12 Ale nowego właściciela nie będzie bo nikt nie chce się w tym babrać szczególnie po tym co robią kibole. Firma która zainwestuja w zawiszę popsuje sobie wizerunek. W Bydgoszczy nie było i nie ma poważnych ludzi/firm którzy/które chcą inwestować w piłkę wystarczy zobaczyć że do tej pory to tylko Boniek, miasto Bydgoszcz i Osuch
  A na ostatnim okrągłym stole pytali się prezydenta czy miasto może odkupić udziały od Osucha. Tego oczekują kibole.
  @domi4ork kibole słuchają swoich "przywódców zaśpiewajłów" i robią bez myślenia to co oni om karzą.

  Ostatnio jeden kibol napisał że oni są jak kiedyś solidarność a ci co ich krytykują to są jak komuniści, nie wiem co oni biorą ale to niebezpiecznie.

 • nawasaqi

  Oceniono 26 razy 14

  Boniek tak samo jak miasto teraz tylko brylują w mediach będą się prześcigać się kto pierwszy kto mocniejszą karę wymyśli ale co z tego tydzień minie sprawa ucichnie, za miesiąc nikt nie będzie pamiętał a za dwa pojawią się ponownie kibice.
  Druga sprawa 36 zatrzymanych Jagiellonii kibiców którzy siedzieli na swoim sektorze a 2 zatrzymanych z legii i teraz co pan Leśnodorski razem z policją będzie oceniał kogo mają zidentyfikować a kogo zostawić kogo ukarać a kogo puścić wolnym... ?? Dajcie spokój... to są kpiny rączka rączkę myje... A najbardziej dostanie po dupie Jagiellonia hahaha
  I ostatnia sprawa jakby to nie była ległą tylko Lech, Wisła, Ruch lub inny klub to od razu by dostali walkower -12pkt od następnego sezonu. Stadion zamknięty do końca roku i zakaz wyjazdów na 2 lata.... a że to legia to dostana zakaz do końca sezonu po czym go zniosą po miesiącu bo jak to tak grać przy pustych trybunach...

 • trz1920only

  Oceniono 27 razy 11

  Boniek najpierw bronił kiboli a teraz co? Tą patologie jak kibole zawiszy i innych klubów trzeba zniszczyć konsekwentnie do końca bo najpierw się im pozwala na wszystko jak Bruski w Bydgoszczy a pózniej wielkie zdziwienie że chcą rządzić!

 • jachon12

  Oceniono 17 razy 1

  Jestem ciekawy czy jest jeszcze szansa na rzeczowy okrągły stół w Bydgoszczy przy obecnym właścicielu i obecnych "zbuntowanych" kibicach? Myślę, że oddzielenie grubą kreską tego co do tej pory się wydarzyło oraz wypracowanie standardów, które zapobiegną podobnym incydentom takim jak w Bydgoszczy czy Warszawie miałoby sens. Jeśli oczywiście obie strony są zainteresowane dobrą piłką w mieście i zależy jednym i drugim na ZAWISZY. Osobiście myślę, że jeśli do tego nie dojdzie Zawisza zniknie z piłkarskiej mapy na zawsze. Żaden nowy właściciel nie wejdzie w ten układ a kibice nie dostaną żadnego wsparcia nawet na V ligę od miasta.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX