Geworgian i Dudek najlepsi. A inni? Oceniamy Zawiszę po meczu z Górnikiem [SONDAŻ]

W kolejnym spotkaniu T-Mobile Ekstraklasy bydgoscy piłkarze pokonali 3:1 na własnym stadionie Górnika Zabrze. My oceniamy naszych zawodników (skala od 1 do 10).
Jesteś kibicem i jesteś z Bydgoszczy? Musisz zostać fanem Facebooka Sport.pl Bydgoszcz »

Wojciech Kaczmarek - 5

Nie miał zbyt wiele pracy. Przy stracie gola mógł wybić piłkę na rzut rożny, bo miał piłkę na rękach. Poza tym bez zarzutów.

Igor Lewczuk - 5

Znacznie lepszy po przerwie, aniżeli w pierwszych 45 minutach. Szkoda, że przy stracie gola nie zdążył za Bartoszem Iwanem.

Łukasz Nawotczyński - 5

Przy golu dla Górnika pobiegł na prawą stronę, ale Nakoulma go ograł. Trzeba jednak pamiętać, że był to jego pierwszy występ w podstawowym składzie po prawie dziewięciomiesięcznej przerwie. Pokazał, że warto na niego stawiać.

Andre Micael - 5

Przez ostatnie dwa tygodnie zmagał się z kontuzją i niemal pewne było, że zabraknie go w meczu z Górnikiem. A jednak zagrał, i to w wyjściowym składzie. Popełnił błąd w ustawieniu przy stracie gola, ale poza tym większych wpadek nie zaliczył.

Sebastian Ziajka - 5

Nie zdążył się cofnąć przy bramkowej akcji Górnika i musiał asekurować go Nawotczyński. Plus za świetne podanie do Luisa Carlosa w II połowie.

Kamil Drygas - 6

Podobnie jak większość drużyny znacznie lepszy po zmianie stron. Walczył w środku pola, ale dwa razy faulował rywali. Na szczęście dla nas zabrzanie nie potrafili wykorzystać okazji z rzutów wolnych.

Sebastian Dudek - 8

To był jego najlepszy mecz w barwach Zawiszy, i to pomimo że do przerwy niewiele pokazał. Druga połowa to jego popis. Umiejętnie przecinał akcje rywali i zdobył dwie piękne bramki. Brawo!

Michał Masłowski - 6

Starał się, ale reprezentanta Polski stać na zdecydowanie więcej. Czasami za bardzo musi cofać się na połowę rywali i potem ciężko mu rozgrywać.

Luis Carlos - 5

Przed przerwą grał słabo. Potem lepiej, ale nie wykorzystał kilku okazji.

Wahan Geworgian - 8

Zastąpił w wyjściowej jedenastce Jakuba Wójcickiego i nie po raz pierwszy w tym sezonie udowodnił, że miejsce na boisku mu się należy. Jego piękny strzał z woleja może spokojnie kandydować do najładniejszego gola rundy wiosennej w T-Mobile Ekstraklasy.

Bernardo Vasconcelos - 7

Zaliczył asystę przy golu Geworgiana. Po faulu na nim z boiska wyleciał Wełnicki, a Dudek zdobył bramkę z wolnego. Dostałby 8, gdyby nie zmarnował w I połowie idealnej okazji.

Kto był najlepszym piłkarzem Zawiszy w meczu z Górnikiem?