Były zarząd SP Zawisza pisze list otwarty. Namawia do dialogu

Napisali go Zenon Greinert, Janusz Piątek, Dariusz Sztajerowski, Karol Tonder, którzy we wrześniu 2013 roku nie zdecydowali się kandydować w kolejnych wyborach. - Proponujemy udziałowcom powrót do dialogu, który przywrócił Zawiszy ekstraklasę i zapełniał trybuny Jego stadionu nawet kilkunastotysięczną widownią - czytamy w liście.
Oto jego treść:

"W nawiązaniu do artykułów opublikowanych w bydgoskiej prasie lokalnej niżej podpisani zwracają się z prośbą o zamieszczenie listu otwartego, celem sprostowania nieprawdziwych informacji dotyczących osób związanych ze Stowarzyszeniem Piłkarskim ,,Zawisza''.

Jako członkowie zarządu Stowarzyszenia Piłkarskiego "Zawisza" sprawujący swoje funkcje do 21 września 2013 roku informujemy, iż opublikowana m.in. w internetowym wydaniu "Gazety Wyborczej" wypowiedź Radosława Osucha, większościowego udziałowca WKS Zawisza S.A., cytat : "W radzie się znalazł, bo delegowali go do niej kibole", odnosząca się do Jerzego Mickusia, członka rady nadzorczej spółki - nie znajduje potwierdzenia w faktach. Jerzy Mickuś został delegowany jako przedstawiciel SP "Zawisza" do rady nadzorczej WKS Zawisza S.A. podczas Walnego Zebrania Członków, uzyskując m.in. poparcie wszystkich niżej podpisanych członków zarządu stowarzyszenia. Do momentu zakończenia kadencji zarządu stowarzyszenia nie docierały do nas żadne negatywne sygnały dotyczące sprawowania wyżej wymienionej funkcji przez naszego przedstawiciela.

Odnosząc się do wcześniejszych sugestii związanych z naszym odejściem z zarządu stowarzyszenia informujemy, iż we wrześniu 2013 roku zakończyła się kolejna jego kadencja, a część z nas, pomimo propozycji kandydowania, nie zdecydowała się startować w wyborach do nowych władz. Stanowczo zaprzeczamy doniesieniom, według których zostaliśmy usunięci z zarządu w sposób niezgodny ze statutem.

Zamiast kolejnych artykułów i wypowiedzi dyskredytujących Stowarzyszenie Piłkarskie "Zawisza" oraz osoby z nim związane, proponujemy udziałowcom powrót do dialogu, który przywrócił Zawiszy ekstraklasę i zapełniał trybuny Jego stadionu nawet kilkunastotysięczną widownią.

Zenon Greinert, Janusz Piątek, Dariusz Sztajerowski, Karol Tonder"

Jesteś kibicem z Bydgoszczy? Dyskutuj i dołącz do nas na Facebooku Sport.pl Bydgoszcz