Sport.pl

Tarasiewicz pisze list: Byłem grzeczny. Nie zasługuję na karę

Trener bydgoskiego Zawiszy tłumaczy się po wyrzuceniu go z boiska na trybuny podczas meczu z Wisłą. - Nie zrobiłem nic złego - mówi Ryszard Tarasiewicz i pisze list z wyjaśnieniami
Jesteś kibicem z Bydgoszczy? Dyskutuj i dołącz do nas na Facebooku Sport.pl Bydgoszcz

- Napisem pismo, w którym wyjaśniam, że nie ubliżałem w żaden sposób sędziemu Borskiemu. Dopytywałem, dlaczego nie cofnął akcji po faulu na Ziajce. Przekroczyłem oczywiście strefę dla trenerów. Liczę, że moje wyjaśnienia zostaną uwzględnione - mówi Tarasiewicz.

Został wyrzucony przez sędziego Marcina Borskiego już w 32. min spotkania w Krakowie. Wtedy Donald Guerrier wszedł nakładką w Sebastiana Ziajkę tuż przed polem karnym Wisły. Arbiter nie zagwizdał, a chwilę później przerwał akcję, bo na spalonym był Wahan Geworgian.

Tarasiewicz miał za to ogromne pretensje. Krzyczał do sędziego technicznego: "Nakładka była!"

- Może trochę podnoszę głos, ale nigdy nie ubliżam. Oczywiście, wyszedłem ze strefy, ale zwracałem do sędziów per "pan". - Tłumaczył od razu po spotkaniu w Krakowie. I krytykował wówczas sędziego Borskiego. - Pomylił się np. na Podbeskidziu, gdzie nie podyktował dla nas karnego. Gdyby ruszył tyłeczek i więcej biegał... Każdy wie, że sędzia jest szefem. Nie trzeba jednak krzyczeć, by pokazać charakter. Można było mnie upomnieć.

Standardowa kara dla trenera, który został usunięty z boiska przez sędziego, to odsunięcie od prowadzenia drużyny na dwa mecze. Gdyby tak ukarano Tarasiewicza, nie byłoby go na ławce Zawiszy w spotkaniach ze Śląskiem Wrocław i Legią Warszawa.

- Jeśli tak się nie stanie i zostanę zawieszony, będę odwoływał się od tej decyzji, bo ciągle podkreślam, że nie zrobiłem nic złego - mówi szkoleniowiec Zawiszy.

Więcej o:
Komentarze (5)
Tarasiewicz pisze list: Byłem grzeczny. Nie zasługuję na karę
Zaloguj się
 • aa1000

  Oceniono 32 razy 28

  Popieram pana Tarasiewicza.
  Ciekawe, że panowie sędziowie nie są tak stanowczy i zdecydowani wobec swoich [czytaj korporacji] występków.

 • dijon69

  Oceniono 4 razy 4

  Zaczynają się kombinacje by Zawisza nie popsuł wyników Legii.
  cytując "jaka jest Twoja cena ? Wolisz w dolarach czy w Pl-enach"

 • radeba11

  Oceniono 2 razy 2

  Tarasiewicz jest grzeczny, piecze wysmienite ciasta, uklada posciel w stosy, obcina paznokcie - kara jest w tych okolicznosciach zupelnie nieadekwatna.
  radeba.manifo.com

 • czyli.kon.karne

  Oceniono 1 raz 1

  www.90minut.pl/news/230/news2303629-Ryszard-Tarasiewicz-zdyskwalifikowany-na-dwa-mecze.html

 • papaleon

  Oceniono 31 razy -19

  Fakt, że sędzia miał kiepski dzień ale Tarasiewicz wlazł na boisko i nie chciał go opuścić. Krzyczał, machał rękami i trwało to raczej dłuższą chwilę. Zresztą nie tylko on ze sztabu Zawiszy tak się zachowywał.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX