Czwarta liga nie dla kiboli. Klub chce meczów bez publiczności

Zawisza poinformował kluby, z którymi grają jego rezerwy w IV lidze, że spotkania w Bydgoszczy odbędą się bez udziału widzów. Pismo w tej sprawie rozesłała już prezes klubu Anita Osuch
Informacja jest krótka: "Zarząd klubu WKS Zawisza Bydgoszcz SA w związku z planowanymi meczami WKS Zawisza II Bydgoszcz w ramach meczów o mistrzostwo IV ligi rundy wiosennej sezonu 2013/1014 począwszy od meczu WKS Zawisza SA II - Szubinianka Szubin planowanego na dzień 29.03.2014 na stadionie w Bydgoszczy przy ul. Sielskiej podjął decyzję o rozegraniu meczów bez udziału publiczności. Decyzja powyższa została podjęta w związku z brakiem możliwości zapewnienia bezpieczeństwa kibiców drużyn wynikającego z niewystarczającej infrastruktury obiektu przy ul. Sielskiej (brak monitoringu oraz bezpiecznego oddzielenia publiczności od piłkarzy)".

- Nie mogliśmy zrobić inaczej, bo to my odpowiadamy za wszystko - mówi właściciel Zawiszy Radosław Osuch. Kibole prowadzą z nim wojnę. Ogłosili bojkot meczów pierwszej drużyny występującej w ekstraklasie. Piłkarzy wyzywają i obrażają.

Wiosną zaczęli natomiast chodzić na mecze rezerw Zawiszy w IV lidze. Było ich kilkuset na pierwszym spotkaniu rundy. Spotkania odbywają się na stadionie przy ul. Sielskiej, w Fordonie, na peryferiach Bydgoszczy. Po nim szefowie klubu postanowili, że pozostałe mecze odbędą się bez udziału widzów. Dowiedzieli się już o tym wszyscy rywale Zawiszy II. Kolejne spotkanie rezerwy zagrają na wyjeździe, w Brodnicy. Pierwszy pojedynek bez publiczności odbędzie się w Bydgoszczy 12 kwietnia. Rywalem jest Kujawianka Izbica Kujawska.

Jesteś kibicem z Bydgoszczy? Dyskutuj i dołącz do nas na Facebooku Sport.pl Bydgoszcz