Sport.pl

"Bokser" na meczu już nie pośpiewa. Ani nie zaklnie

Bydgoski kibol o pseudonimie "Bokser", prowadzący doping na meczach Zawiszy, ma prokuratorskie zarzuty. Dostał zakaz wstępu na polskie boiska piłkarskie do czasu zakończenia śledztwa i dwa razy w tygodniu musi się stawiać w komisariacie.


Kryminalni z Bydgoszczy nadal demaskują pseudokibiców, którzy dopuścili się przestępstw z Ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. Zarzuty usłyszał Damian P., ps. "Bokser", zajmujący się organizowaniem dopingu podczas meczów, w których biorą udział piłkarze WKS Zawisza. To on sterował przyśpiewkami - z megafonem w ręku stał na tzw. gnieździe na trybunie B stadionu Zawiszy.

Pierwszy zarzut dotyczy publicznego używania wulgarnych słów i nawoływania do obrażania właściciela klubu Zawisza Radosława Osucha i dyrektora ds. bezpieczeństwa w klubie Marcina Niemcewicza. Łatwo go było namierzyć - wołał przez megafon.

Drugi z zarzutów jest związany z meczem bydgoskich piłkarzy z Widzewem Łódź. Odbył się 23 listopada ub.r. "Bokser" nawoływał podczas niego do opuszczenia trybuny pod zegarem, na której znajdowali się kibole. Według prokuratury stworzył tym zagrożenie.

Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, Damian P. jest także objęty policyjnym dozorem. Musi dwa razy w tygodniu stawiać się w komisariacie i podpisywać "listę obecności". Do czasu zakończenia śledztwa ma także zakaz wstępu na stadiony piłkarskie w Polsce.

Więcej o:
Komentarze (86)
"Bokser" na meczu już nie pośpiewa. Ani nie zaklnie
Zaloguj się
 • czyli.kon.karne

  Oceniono 71 razy 35

  to jednak jest monitoring z 23 listopada... bo już pisali, że udało się wszystko skasować i zaginąć

 • gikon56

  Oceniono 75 razy 21

  Odpowiedzcie sobie szczerze na pytanie : czy nigdy na meczu nie używaliście wulgarnych słów czy takich słów nie używaliście np. na sędziego.Jeśli odpowiedzieliście sobie szczerze to witajcie w gronie groźnych przestępców stanowiących gigantyczne zagrożenie dla państwa.Jeśli nadal jesteście za karaniem to będziecie za ukaraniem np.piłkarzy Zawiszy i ławki trenerskiej,bo przez "fanatyczny" doping kibiców w meczach wiosennych w TV przebijała się k....a za k....ą dolatująca z boiska.Następny zarzut to nawoływanie do opuszczania stadionu,tu już nawet nasza wspaniała policja nie wspomina o absurdalnym ataku na trybunę B.Każdy ma swój rozum,kto chce opuścić stadion to opuści a kto nie to nie.Reasumując : najgroźniejsze "przestępstwa" to wyzwiska i chęć opuszczenia stadionu.Co tam mordercy,Trynkiewicze,Rychu,Miro,Zbychu,Sawickie itp. .Ponoć Łukaszenka i Putin wysyłają swoich doradców do Bydgoszczy aby się uczyli jak się "robi" sprawiedliwość.

 • l0wek

  Oceniono 88 razy 20

  Piszę do tych co znają się w temacie i nie piszą tu tylko po to by obrażać :) Pamiętacie sprawe Starucha? Tu jest dokładnie to samo. Nawoływanie do wyjścia nie jest w żadnym stopniu podstawą do kary(jakieś dużej) każdy swój rozum ma. Wulgaryzmy? Piłkarze tez dostaną dozór policyjny?? Ja rozumiem, przemawia przez was nienawiść i wam ten artykuł odpowiada, ale żeby w polsce za takie zarzuty mieć dozór policyjny?? To już złodzieje, gwałciciele i nawet mordercy nie raz mają lepiej....

 • letalin

  Oceniono 79 razy 19

  Po takich decyzjach władzy wobec kibola Boksera, każdy myślący kategoriami równości wobec prawa jako podstawie demokratycznego systemu, ma chyba jakiś zgryz? Chodzi o sprawiedliwość, bezpieczeństwo, czy raczej chodzi o represje sądowe?
  Wyzywanie Osucha nie powinno być ścigane z urzędu, a najwyżej z powództwa cywilnego, Osuch może się do woli z Bokserem i paroma tysiącami kiboli sądzić za wyzwiska pod jego adresem. Może też ścigać mnie: Osuch, namierz mnie bandyto!
  Ustawa o bezpieczeństwie imprez masowych nie zawiera paragrafu, który mógłby być tu zastosowany. Skąd taka decyzja, żeby to robiła prokuratura z własnej inicjatywy ? Ma to cokolwiek innego na celu poza przeczołganiem delikwenta?
  Nawoływanie do opuszczenia stadionu traktowane jako wywołanie zagrożenia, to już zupełny absurd, bo niby jak opuszczenia normalną drogą stadionu mogłoby stwarzać jakieś zagrożenie? Jest różnica, czy wychodzę przed gwizdkiem, czy po gwizdku końcowym???? Bzdura i kolejna przegrana Osucha i jego przyjaciół z policji, którzy przecież razem ten monitoring zgubili:))))
  W działaniach przeciw Bokserowi, którego zakaz stadionowy uznano niedawno za niezgodny z prawem i odwołano, użyto kolejnych środków prawnych, żeby mu życie obrzydzić. Jak nie kijem go, to pałą, ale to raczej zemsta niż uzasadnione działanie, poprawiające bezpieczeństwo na stadionie.
  Wielki wstyd i hańba dla polskiej policji i prokuratury, które znowu działają na polityczne i koniunkturalne zapotrzebowanie.
  Gdyby szef bydgoskiej policji był człowiekiem honoru, to by się podał do dymisji po tym jak jego podwładni zniszczyli dowody mogące obciążać ich samych, a jego następca wywaliłby wszystkich, którzy mieli cokolwiek z tym wspólnego. Daleko nam do takich standardów w służbie publicznej.

 • welligborough

  Oceniono 49 razy 19

  Polska to chory kraj, nie to ze bronie Boxera ale jak to sie ma do wiceministra ktory po pijaku strzela z ostrej amunicji a prokuratura to olewa. Dobrze ze ja juz nie mieszkam w tym chorym kraju gdzie sa rowni i rowniejsi a prawo jest tylko narzedziem w walce tych co maja wladze.

 • marwal01

  Oceniono 46 razy 16

  o ile mi wiadomo to za uzywanie słów wulgarnych - kara jest mandat do 500 pln a nie zarzuty prokuratorskie . Nie bylo to nawoływanie do popełnienia przestepstwa . Poza tym czy osoby osucha i niemcewicza sa traktowane jako funkcjonariusze publiczni ze nadajemy im specjalne prawa ??? Kolejny raz w tym kraju dowodzi sie , ze jesli nie trzymasz z władzami to paragraf sie zawsze znajdzie . Drugi zarzut jeszcze bardziej smieszny jak całą nasza włądza i policyjne burki uwiązane na krótkim sznureczku przy budzie

 • skrzetusko2014

  Oceniono 103 razy 7

  A zastanawiał się już ktoś nad tym, aby nie korzystać z firm sponsorujących jedynie słuszny portal naszych obrażonych na cały świat ludzi skupionych wokół zawiszafans ? Czy nasze PITy musi rozliczać biuro rachunkowe na ulicy Chodkiewicza ? Albo czy na grilla koniecznie musimy udać się na ulicę Magdzińskiego a na depilację na ulicę 11 Listopada ? Zostawiając u nich nasze pieniądze wspieramy w ten sposób całe to towarzystwo przynaszącemu obciach naszemu miastu.

 • liloop

  Oceniono 6 razy 4

  Bojkot bojkotem, ale chłopaki z trybuny B, jak wy możecie wysiedzieć w domu - gdy, nawet "osuchowa" Zetka gra? Jak będzie finał PP na Narodowym też nie pojedziecie? To przecież historia się pisze!!!! Im dłużej trwa bojkot - tym, paradoksalnie, gorzej dla was, bo luka po was już się wypełnia i za rok, jeśli Osuch się nie zwinie, Wasz brak w zasadzie nie będzie odczuwalny - sami się wymazujecie z historycznych momentów tego klubu - szkoda.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX