Laurka dla piłkarza Zawiszy. 9-letnia Oliwia namalowała ją sama

?Bardzo panu dziękuję za koszulkę. Jest bardzo ładna i fajna. Dlatego chciałabym Panu podziękować za wszystko? - napisała na laurce 9-latka z placówki opiekuńczo-wychowawczej w Szubinie koło Bydgoszczy. - To było bardzo miłe - mówi obdarowany piłkarz Zawiszy Piotr Petasz.
Obserwuj autora na twitterze @WBorakiewicz

Znajomość Oliwii z zawodnikiem bydgoskiego klubu rozpoczęła się od wyjazdu delegacji piłkarzy Zawiszy na spotkanie z dzieciakami z placówki opiekuńczo-wychowawczej w Szubinie. - Pojechaliśmy razem z Jorgem Kadu, Andre Micaelem i Vasco, który jeszcze wtedy był przed kontuzją do trzech takich ośrodków na spotkania z dzieciakami. Jeden z nich był w Szubinie - opowiada Piotr Petasz.

Tak, jak zwykle, przy okazji takich spotkań, piłkarze opowiedzieli o Zawiszy, odpowiadali na pytania dzieciaków, które są w placówce w Szubinie. - Oliwia pokazała mi swój pokój. Miała zdjęcia z meczów i kilka moich także. Widać było, że się interesuje - mówi Petasz.

9-letnia Oliwia nie odstępowała swojego idola w Szubinie na krok, zagrała z nim także w jednej drużynie. Na koniec spotkania piłkarze zaprosili wszystkich wychowanków placówki na mecz ekstraklasy ze Śląskiem Wrocław. Po spotkaniu piłkarze, jak zwykle, podeszli podziękować kibicom za doping. Oliwia stała w dalszym szeregu. Zauważył ją Petasz i wręczył jej koszulkę, w której grał.

- Była to dla niej ogromna frajda i publiczne wyróżnienie. Wcześniej trudno jej było w związku z sytuacją życiową oraz majątkową zaimponować czymkolwiek. Na następny dzień Oliwia była już na ustach wielu rówieśników. Fakt ten poprawił jej samoocenę i poczucie własnej wartości - napisał w liście do klubu dyrektor placówki w Szubinie. Oliwia przysłała jeszcze laurkę. Narysowała boisko, a na nim zawodnika z nr 2 na koszulce - z takim gra Petasz. Oliwia namalowała także samą siebie i napisała: "Bardzo panu dziękuję za koszulkę. Jest bardzo ładna i fajna. Dlatego chciałabym Panu podziękować za wszystko"

- Było mi oczywiście bardzo miło. Super byłoby, gdyby Oliwia i dzieci z placówki w Szubinie mogły pojechać na finał Pucharu Polski do Warszawy - proponuje piłkarz Zawiszy.

Okazja jest, bo miasto ogłosiło, że funduje przejazd 10 autokarów do stolicy. Płaci także za bilety. To oferta ratusza dla rodzin wielodzietnych z Bydgoską Kartą Rodzinną "3 plus" oraz uczniów.

Jesteś kibicem z Bydgoszczy? Dyskutuj i dołącz do nas na Facebooku Sport.pl Bydgoszcz