Nowy Masłowski czy nowy Drygas? Jedzie z Portugalii do Zawiszy

Ma 21 lat. Nazywa się Micael Cabrita Silva, czyli Mica. Portugalski pomocnik z II ligi ma zostać pierwszym, letnim wzmocnieniem Zawiszy
Mica był podstawowym zawodnikiem Portimonense, które w II lidze zajęło 7. miejsce. 21-letni piłkarz z Portugalii gra w środku pomocy, na pozycjach, jaką zajmowali w Zawiszy Kamil Drygas i Michał Masłowski.

- Zawodnik mogący grać na pozycjach 8 i 10. To reprezentant Portugalii do lat 20. Będzie z niego pociecha - mówi właściciel Zawiszy, Radosław Osuch

Mica ma 171 cm wzrostu i waży 70 kg. W minionym sezonie Mica był jednym z podstawowych zawodników Portimonense - 2271 minut na boisku. Strzelił w lidze 4 gole.

- Rozmawiam z klubem w sprawie dopięcia transferu. Nie jest to tania sprawa. Jestem jednak przekonany, że uda się sprawę załatwić. Zawisza ma w Portugalii dobrą markę. Nie jesteśmy dla nich anonimowym klubem - mówi właściciel Zawiszy, Radosław Osuch.

Transfer z Portugalii to kierunek w Zawiszy już tradycyjny. Jeśli Mica trafi do bydgoskiego klubu, będzie siódmym piłkarzem portugalskojęzycznym w Bydgoszczy, licząc także Hermesa posiadającego polskie obywatelstwo. Po kolei trafiali do Zawiszy Bernardo Vasconcelos, Andre Micael, Brazylijczyk Luis Carlos, kolejny z Portugalczyków Alvarinho i Jorge Kadu z Republiki Zielonego Przylądka.

Przypomnijmy, że trzej pierwsi trafili do Polski z ekstraklasy: Vasconcelos z ligi cypryjskiej, a Andre Micael i Luis Carlos z portugalskiej. Alvarinho i Kadu, którzy dołączyli do Zawiszy zimą to już transfery z III ligi. Mica był graczem II-ligowym.

Dodajmy także, że takich piłkarzy jak Vasconcelos, a szczególnie Andre Micael czy Luis Carlos właściciel Zawiszy pozyskał w końcowej fazie okienka transferowego, które trwa do końca sierpnia. - Teraz nie muszę tego robić. Mamy ustabilizowany skład - mówi Osuch.

Jesteś kibicem z Bydgoszczy? Dyskutuj i dołącz do nas na Facebooku Sport.pl Bydgoszcz