Sport.pl

Nowy Masłowski czy nowy Drygas? Jedzie z Portugalii do Zawiszy

Ma 21 lat. Nazywa się Micael Cabrita Silva, czyli Mica. Portugalski pomocnik z II ligi ma zostać pierwszym, letnim wzmocnieniem Zawiszy
Mica był podstawowym zawodnikiem Portimonense, które w II lidze zajęło 7. miejsce. 21-letni piłkarz z Portugalii gra w środku pomocy, na pozycjach, jaką zajmowali w Zawiszy Kamil Drygas i Michał Masłowski.

- Zawodnik mogący grać na pozycjach 8 i 10. To reprezentant Portugalii do lat 20. Będzie z niego pociecha - mówi właściciel Zawiszy, Radosław Osuch

Mica ma 171 cm wzrostu i waży 70 kg. W minionym sezonie Mica był jednym z podstawowych zawodników Portimonense - 2271 minut na boisku. Strzelił w lidze 4 gole.

- Rozmawiam z klubem w sprawie dopięcia transferu. Nie jest to tania sprawa. Jestem jednak przekonany, że uda się sprawę załatwić. Zawisza ma w Portugalii dobrą markę. Nie jesteśmy dla nich anonimowym klubem - mówi właściciel Zawiszy, Radosław Osuch.

Transfer z Portugalii to kierunek w Zawiszy już tradycyjny. Jeśli Mica trafi do bydgoskiego klubu, będzie siódmym piłkarzem portugalskojęzycznym w Bydgoszczy, licząc także Hermesa posiadającego polskie obywatelstwo. Po kolei trafiali do Zawiszy Bernardo Vasconcelos, Andre Micael, Brazylijczyk Luis Carlos, kolejny z Portugalczyków Alvarinho i Jorge Kadu z Republiki Zielonego Przylądka.

Przypomnijmy, że trzej pierwsi trafili do Polski z ekstraklasy: Vasconcelos z ligi cypryjskiej, a Andre Micael i Luis Carlos z portugalskiej. Alvarinho i Kadu, którzy dołączyli do Zawiszy zimą to już transfery z III ligi. Mica był graczem II-ligowym.

Dodajmy także, że takich piłkarzy jak Vasconcelos, a szczególnie Andre Micael czy Luis Carlos właściciel Zawiszy pozyskał w końcowej fazie okienka transferowego, które trwa do końca sierpnia. - Teraz nie muszę tego robić. Mamy ustabilizowany skład - mówi Osuch.

Jesteś kibicem z Bydgoszczy? Dyskutuj i dołącz do nas na Facebooku Sport.pl Bydgoszcz

Więcej o:
Komentarze (4)
Nowy Masłowski czy nowy Drygas? Jedzie z Portugalii do Zawiszy
Zaloguj się
  • jaca2014

    Oceniono 37 razy -31

    Wyrośnięty ten zawodnik. To tajna broń Zawiszy !!! Konusy w napadzie . Wszyscy czekają na dośrodkowania z boku a tu rach ciach i kurduple między nogami rosłych stoperów przemykają i do bramki z piłką wjeżdżają pod pachami bramkarzy. Genialne . Guardiola i inni mogą się uczyć od nas. Do tego będą rozmawiali po portugalsku i nikt ich nie będzie rozumiał z przeciwnej drużyny, a oni sobie wszystko na boisku powiedzą. Wszyściutko nawet o panience co sieddzi na sektorze 15 rząd 12 miejsce 7 ( a co bystrzaki są to i sprawdzą na pustych trybunach kto gdzie siedzi i czy na swoim). Tylko co z kibicami . Teraz z Portugalii przyjadą czy jakiś zaciąg z Torunia.
    Szkoda tylko Tarasiewicza, bo się da zaszufladkować, a facet ma pomysł i możliwości na trenera z dużej litery

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX