Sport.pl

Radosław Osuch: Na Masłowskiego nikogo w Polsce nie stać

- Pyta mnie Boguś Leśnodorski o Michała, a ja mu odpowiadam, że Legii na Masłowskiego nie stać. Kilkaset tysięcy euro to nie jest cena odpowiednia za niego. Nie muszę ratować budżetu i sprzedawać najlepszych zawodników - mówi właściciel bydgoskiego Zawiszy
Jesteś kibicem z Bydgoszczy? Dyskutuj i dołącz do nas na Facebooku Sport.pl Bydgoszcz

Radosław Osuch ogłasza, że budżet Zawiszy na ten sezon, około 11 mln zł, został zamknięty - Nie muszę sprzedawać najlepszych zawodników. Stabilizacja w Zawiszy - to cel na kolejny sezon w ekstraklasie - mówi właściciel bydgoskiego klubu portalowi bydgoszcz.sport.pl.

Wojciech Borakiewicz: Obiera pan ponownie kierunek Portugalia, jeśli chodzi o transfery?

Radosław Osuch: Sprawdził się, więc nie ma powodu, żeby go zmieniać. Do tego łatwiej mi się rozmawia z klubami i menedżerami portugalskimi, dzięki dobrej opinii, jaką wyrabiają nam Andre Micael czy Bernardo Vasconcelos. Dzwonią do nich dziennikarze stamtąd, kontaktuje się telewizja. Zawisza ma tam dobrą markę.

Przedłużenie kontraktu z Vasconcelosem to oznaka stabilizacji klubu?

- Sprawdził się w naszym zespole. Chciał sam zostać w Zawiszy i to także pokazuje, że w klubie jest wszystko w porządku. Na pewno przyda się w Lidze Europy i ekstraklasie.

A jak jest z finansami Zawiszy?

- Budżet mamy zamknięty. To jest najważniejsze. A proszę pamiętać, że trzeba było dodatkowo wypłacić wysokie premie zespołowi. Policzyłem, że było ich w sumie 2,5 mln zł. Milion za awans, 500 tysięcy za Puchar Polski, 420 tysięcy za awans do grupy mistrzowskiej. Do tego premie za zwycięstwa. To były naprawdę duże pieniądze.

Trzeba będzie kogoś sprzedać?

- Kilku zawodnikom kończą się kontrakty. Oni mogą odejść.

Igor Lewczuk?

- A powinien?

Nie. Nawet przeciwnie, bo to obecnie najlepszy prawy obrońca w ekstraklasie

- Dlatego nie przewiduję jego odejścia.

A co z Michałem Masłowskim?

- Pytają mnie koledzy z najlepszych i najbogatszych klubów w Polsce o niego, ale im odpowiadam, że ich na Masłowskiego nie stać. Kilkaset tysięcy euro to nie jest cena odpowiednia za Masłowskiego. A ja nie muszę ratować budżetu sprzedawaniem najlepszych piłkarzy.

Więcej o:
Komentarze (56)
Radosław Osuch: Na Masłowskiego nikogo w Polsce nie stać
Zaloguj się
 • przemek32_1

  Oceniono 206 razy 150

  Nie śledzę losów Zawiszy jakoś szczególnie ale tyle co czytam i widzę to stwierdzam, że to fajnie zarządzany klub. Jeden z chyba najlepiej zarządzanych w kraju.
  No i walcząc z kibolstwiem a to ich Wielki plus.

 • seba-76

  Oceniono 90 razy 82

  "Masełko" zagrał pół sezonu w ekstraklasie więc jeżeli potwierdzi klasę w następnym to prezes będzie mógł za niego żądać godziwych pieniędzy, a na razie przed nim ciężka praca na treningach po kontuzji...

 • Bartosz Jankowski

  Oceniono 100 razy 78

  Kurcze ale sie ciesze ze wszystko idzie w fajnym kierunku a nie walka o utrzymanie brawo panie Radku!!!

 • kibolo1980

  Oceniono 75 razy 55

  Kibole się odwracają a Zawisza i tak pokazała klasę i zagra w Europie. Szacuneczek.

 • seba-76

  Oceniono 83 razy 55

  widać że cały czas boli i kłuje w oczy sukces Zawiszy i Osucha ;) za chwilę "gimbusowe" kibolstwo będzie miało wakacje więc pewnie zrobią jakiś wypad na letni obóz nastolatek Widzewa, albo wymyślą równie inteligentny sposób na spędzenie wolnego czasu. Proponuję umówić się z rówieśnikami z Lubina i odpalać race na polu, ewentualnie można grabić staruszki w PKS-ie ;)

 • adis94

  Oceniono 51 razy 25

  Z takim podejściem Panie Osuch Mistrz Polski w zasięgu ręki w kolejnym sezonie. Dokupić jeszcze kilku grajków z Portugalii czy wrzucić do składu paru utalentowanych juniorków i bójcie się Zawiszy w kolejnym sezonie.

 • lamot

  Oceniono 20 razy 16

  Może podyskutujmy o wzorowym zachowaniu fanatycznych braci ZL :)

 • december24

  Oceniono 20 razy 12

  Widzę, że ulubioną prasą pożytecznych debili stała się wyborcza ;-) na ZF nudno? nie ma co poczytać?

 • zygmunnto

  Oceniono 14 razy 8

  W związku z nowym sezonem proponuję zmienić koszulki na ładniejsze i bardziej reprezentacyjne: nike, adidas, puma, reebok, umbro. Te masity są niezbyt ładne, a w LE i w nowym sezonie TE fajnie by było się dobrze prezentować marketingowo, sponsorzy na pewno wolą być na fajnych koszulkach. I kibice pewnie chętniej by kupowali. Oczywiście tradycyjne niebiesko czarne pasy myszą być jak najczęściej, ale te białe wyglądają strasznie, bardzo brzydko.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX