Koniec sezonu dla Zawiszy. Porażka z Wisłą w Krakowie

Bydgoszczanie przegrali z Wisłą 1:2. Wszystkie bramki padły jeszcze przed przerwą. Zawisza zajął ósme miejsce w tabeli ekstraklasy. To był świetny sezon beniaminka, który zdobył Puchar Polski
Bydgoski Zawisza zagrał w Krakowie jeszcze bardziej osłabiony niż w spotkaniu z Górnikiem Zabrze. Między słupkami bramki nie był w stanie stanąć Wojciech Kaczmarek. Przypomnijmy, że w środę doznał kontuzji. W starciu z napastnikiem Górnika, Wojciechem Łuczakiem skręcił staw kolanowy i zbił mięsień czworogłowy. Zastępował go w Zabrzu Andrzej Witan. I zrobił to z powodzeniem, choć już w pierwszej połowie musiał dwa razy wyciągać piłkę z siatki. Nie było w tym jego jednak ani grama jego winy.

Mecz w Krakowie rozpoczął się zresztą doskonale dla zawiszan, którzy w tym sezonie już dwukrotnie pokonali Wisłę (3:1 i 1:0 w rundzie zasadniczej). Kontra wyprowadzona przez Luisa Carlosa i Alvarinho przyniosła Zawiszy prowadzenie. Brazylijczyk idealnie posłał w bój Portugalczyka. Alvarinho był szybszy od Michała Czekaja, a jego strzału nie zdołał obronić bramkarz Wisły.

Niestety chwilę później było już 1:1. Tego gola na swoje konto musi sobie zapisać Wahan Geworgian. Kapitan Zawiszy podawał piłkę do Witana, a przejął ją Paweł Brożek i strzelił do pustej bramki.

Drugi gol dla Wisły to znowu błąd bydgoskiego piłkarza. Tym razem Piotr Petasz stracił piłkę 30 metrów od bramki. Zabrał mu ją Łukasz Garguła. Podał do Brożka, a ten oddał ją Semirowi Stiliciowi. Pomocnik Wisły znowu strzelał do pustej praktycznie bramki.

Trzy ostatnie gole stracone przez Zawiszę, bydgoszczanie strzelali sobie praktycznie sami. Ten trzeci, stracony w meczu z Górnikiem dosłownie - wtedy samobójczego gola wbił Łukasz Nawotczyński.

Po przerwie mecz przynosił mniej emocji. Trener Tarasiewicz dość szybko zmienił dwóch zawodników. Najpierw Geworgiana zastąpił Hermes. Jakub Wójcicki został wówczas przesunięty do przodu, na pozycję nr 10. Potem z boiska zszedł Luis Carlos zastąpiony przez Sebastiana Ziajkę. W 77 min jeszcze Sebastian Dudek zastąpił Petasza.

Najlepszą okazję na wyrównanie miał Igor Lewczuk. Po rzucie wolnym wykonanym przez Alvarinho główka prawego obrońcy była minimalnie niecelna.