Sport.pl

Wojciechowski się odradza. Skacze coraz wyżej

Paweł Wojciechowski skoczył w Poznaniu 5,75 m. To najlepszy wynik tyczkarza Zawiszy na otwartym stadionie od trzech lat - mistrzostw świata w Daegu, na których zdobył złoty medal.
- Pokazałem, że Wojciechowski jeszcze nie zniknął, bo takie opinie już słyszałem - powiedział na facebookowym profilu SL WKS Zawisza. Mohico Junior Cup na poznańskim Golęcinie zaczął nerwowo, zaliczając 5,30 dopiero w trzeciej próbie. Później zawodnik bydgoskiego Zawiszy w pierwszym podejściu pokonał 5,50, w drugim 5,65, ponownie w tym sezonie wypełniając wskaźnik PZLA na mistrzostwa Europy, oraz w trzecim 5,75. Podopieczny Romana Dakiniewicza trzykrotnie strącił jeszcze poprzeczkę zawieszoną na 5,83.

5,75 Wojciechowski skoczył w tym roku w hali w Rouen.

Warto przypomnieć, że już czterech polskich tyczkarzy zaliczyło w tym sezonie 5,65, czyli wynik równy minimum na czempionat w Zurychu. Zgodnie z zasadami kwalifikacji zatwierdzonymi przez Zarząd PZLA, aby liczyć się w walce o start w Szwajcarii, rezultat taki należy uzyskać dwukrotnie. W 2014 r. sztuki tej dokonali już Piotr Lisek oraz właśnie Wojciechowski. 5,65 udało się także pokonać Robertowi Soberze (w Bydgoszczy) oraz Łukaszowi Michalskiemu z Zawiszy (w Pile). 

Więcej o: