Korneliusz Sochań: Jestem gotowy na ekstraklasę

Wygrany przez Zawiszę 2:0 mecz z Koroną Kielce był już kolejnym, w którym w barwach naszej drużyny zagrał Korneliusz Sochań. 18-letni wychowanek bydgoskiego klubu staje się powoli podstawowym piłkarzem zespołu.
Jesteś kibicem i jesteś z Bydgoszczy? Musisz zostać fanem Facebooka Sport.pl Bydgoszcz »

Waldemar Wojtkowiak: Gra w Superpucharze, Lidze Europy, a teraz w lidze. Jesteś zaskoczony tym, że tak szybko wszystko się toczy?

Korneliusz Sochań: Przełomem był mecz w Warszawie w Superpucharze. Nie myślałem, że zagram. Paweł Strąk doznał jednak kontuzji i tak się stało, że na boisku spędziłem 45 minut. Chyba nie wypadłem najgorzej. Potem już jakoś poszło.

Ciągle masz tremę?

- Nie ma o niej mowy. Cały ubiegły sezon czekałem na swoją szansę. Ale nie dostałem jej. Jednak rok czasu to sporo, by psychicznie przygotować się do gry w ekstraklasie. Dlatego teraz nie mam z tym problemu. Zawsze chcę pokazać się z jak najlepszej strony, choć akurat w meczu z Koroną pierwsza połowa w moim wykonaniu nie była najlepsza. Źle wszedłem w mecz, ale w przerwie ochłonąłem i potem było trochę lepiej.

Mogłeś dziś zdobyć bramkę.

- No taka szansa była, podobnie zresztą, jak w meczu w Warszawie. Ale nie rozpamiętuje tego. Idę do przodu krok po kroku. Nie jestem przecież napastnikiem, choć jeśli będę miał okazje, to mam nadzieję, że wkrótce trafię do siatki.