Zawisza znowu przegrywa. Dwie szybkie bramki i druga porażka w lidze

Jeden debiut, sześć zmian w składzie, ośmiu obcokrajowców - tak wyglądała wyjściowa jedenastka Zawiszy w meczu ze Śląskiem. Rotacja nie pomogła. Bydgoszczanie przegrali drugi mecz z rzędu w ekstraklase.
Jesteś kibicem z Bydgoszczy? Dyskutuj i dołącz do nas na Facebooku Sport.pl Bydgoszcz

Bydgoski zespół zagrał we Wrocławiu znowu całkowicie odmieniony. Zadebiutował defensywny pomocnik, David Fleurival, który w środku drugiej linii stworzył duet z Kamilem Drygasem. W sumie trener Jorge Paixao wprowadził aż sześć zmian w porównaniu z przegranym 1:3 meczem z Jagiellonią. W jedenastce zagrało aż ośmiu piłkarzy z zagranicy. Oto oni: Andre Micael, Samuel, Joshua Silva, Fleurival, Luis Carlos, Wagner, Alvarinho oraz Bernardo Vasconcelos.

- Potrzebujemy czasu, żeby zbudować ekipę - tłumaczył przed spotkaniem we Wrocławiu trener bydgoszczan. Na swoje debiuty czekają dwaj kolejni zawodnicy: Brazylijczyk Rafael Porcellis i Grek Anestis Argyriou.

Niestety po pół godzinie gry bydgoszczanie, którzy we Wrocławiu zagrali z nowym-starym logo, Zetką na złotym tle, tracili już dwa gole. To były dwie głupie bramki. Mieliśmy przewagę liczebną w obu sytuacjach i daliśmy sobie strzelić - mówił w przerwie spotkania kapitan Zawiszy Kamil Drygas.

Zdecydowało gapiostwo i brak niezbędnej agresji w grze defensywnej. Przy golu nr 1 dośrodkowywał z prawej strony Paweł Zieliński - bez ataku ze strony Silvy - piłka przeleciała potem w polu karnym obok Silvy, Drygasa, Samuela i Andre Micaela. Dobiegł do niej Robert Pich i pokonał Andrzeja Witana zastępujacego we Wrocławiu kontuzjowanego Grzegorza Sandomierskiego.

Potem powinno być 1:1, ale Luis Carlos nie dał rady pokonać Mariusza Pawełka w sytuacji sam na sam. Zamiast remisu, w 28 min było 2:0 dla Śląska. To znowu gol, który gospodarzom trafił się zbyt łatwo. Piłka po podaniu Tomasza Hołoty łatwo minęła środek pola i trafiła na 25. metra do Picha. Piękny strzał zawodnika Śląska nie był do obrony dla Witana.

Bydgoszczanie otrząsnęli się z szoku szybko. W 32 min zdobyli kontaktową bramkę. Fleurival odebrał piłkę w środku pola, podał do Alvarinho. Skrzydłowy Zawiszy łatwo minął Dudu i zagrał w pole karne. Vasconcelos zablokował ją i oddał Wagnerowi. Strzał Brazylijczyka z 17 m obronił Pawełek, ale przy dobitce Drygasa z 5 metrów był już bezradny.

Pierwszy kwadrans po przerwie należał do Zawiszy, a szczególnie Luisa Carlosa - najlepszego w bydgoskim zespole. Po jego akcji Vasconcelos miał dobrą okazję na wyrównanie. Strzelał z linii pola karnego, ale nie trafił dobrze w piłkę - przeleciała obok bramki. Passa Zawiszy została przerwana w 60 minucie. Wtedy Luis Carlos sfaulował po raz drugi w tym meczu i zobaczył drugą, żółtą kartkę. Sędzia Mariusz Złotek trzy minuty wcześniej nie zauważył, jak Dudu "przespacerował" się po brzuchu Brazylijczyka.

Bydgoszczanie grali w dziesiątkę i już bez tego animuszu w ataku. W 74 min mięsień naciągnął Wagner i dołączył do sporego grona kontuzjowanych w ekipie Zawiszy.

Kwadrans przed końcem na boisko wszedł kolejny debiutant, wychowanek Zawiszy, Jakub Łukowski. 18-latek, reprezentant Polski juniorów podpisał niedawno zawodowy kontrakt z klubem. W 83 min strzelał celnie z rzutu wolnego, piłkę podbił nad bramką Flavio Paixao.