SP Zawisza: "Decyzja spółki w sprawie znaku niezgodna ze statutem"

Władze Stowarzyszenia Piłkarskiego Zawisza zapowiadają konferencję prasową. Będą mówić o dwóch sprawach: logo ekstraklasowej drużyny i powołaniu sądu polubownego w kwestii usunięcia SP z obiektów przy ul. Gdańskiej.
W zaproszeniu na czwartkowe spotkanie czytamy:

"Konferencja odbędzie się w sprawie:

- decyzji Zarządu Spółki WKS Zawisza Bydgoszcz S.A. dotyczącej używania znaku słowno-graficznego niezgodnego ze statutem Spółki, 

- sytuacji związanej z powołaniem sądu polubownego mającego rozstrzygnąć spór dotyczący usunięcia Stowarzyszenia Piłkarskiego z obiektów CWZS Zawisza przy ul. Gdańskiej 163 w Bydgoszczy."

Przypomnijmy, że tydzień temu piłkarska spółka WKS Zawisza poinformowała, że będzie również używać logo Zawiszy ze złotym tłem. W oświadczeniu tłumaczyła:

"Informujemy, że Stowarzyszenie Piłkarskie "Zawisza" ograniczyło spółce WKS Zawisza Bydgoszcz SA prawa do używania znaku słowno-graficznego w postaci czarnej litery "Z" na białym tle w niebiesko-czarnej tarczy. Ograniczenie polega między innymi na wystąpieniu przez SP "Zawisza" do spółki Ekstraklasa SA z żądaniem zaprzestania używania w/w znaku - czarnej litery "Z" na białym tle w niebiesko-czarnej tarczy, grożąc wystąpieniem na drogę odszkodowawczego postępowania sądowego (co jest jednoznaczne z działaniem na szkodę Naszego Klubu). (...) W związku z powyższym w zgodzie z zapisami statutu CWZS "Zawisza" zachowując spuściznę i tradycję Klubu (do czego zobowiązało się SP "Zawisza" w 2006 roku - łamiąc później te zobowiązania wprowadzeniem swojego znaku) wracamy do korzeni loga Klubu WKS Zawisza sięgających czasów powstania WKS Zawisza czyli do roku 1946. Odnosząc się z szacunkiem do pozostałych sekcji zrzeszonych w CWZS Zawisza, lekkoatletyki, podnoszenia ciężarów, gimnastyki, kajaków, wioślarstwa, strzelectwa, boksu i sztuk walki, chcielibyśmy wykorzystując znak w postaci czarnej litery "Z" na złotym tle w niebiesko-czarnej tarczy, przełożyć sukces Naszego Klubu związanym z awansem do Ekstraklasy, zdobyciem Pucharu Polski i Superpucharu Polski na wszystkie zrzeszone sekcje."

W niedzielnym meczu ze Śląskiem Wrocław piłkarze mieli już na koszulkach logo, w którym litera "Z" znajduje się na złotym, a nie białym tle.

Jesteś kibicem z Bydgoszczy? Dyskutuj i dołącz do nas na Facebooku Sport.pl Bydgoszcz