Sport.pl

Za co właściciel Zawiszy najbardziej ceni Mariusza Rumaka

- Umiał zbudować zespół, który zdobył dwa razy wicemistrzostwo Polski, choć z sezonu na sezon odchodzili z Lecha najlepsi piłkarze - mówi Radosław Osuch o trenerze, który ma objąć Zawiszę po Jorge Paixao.
Obserwuj autora na twitterze @WBorakiewicz

Wojciech Borakiewicz: Dlaczego chce pan zatrudnić Mariusza Rumaka?

Radosław Osuch: Rozmawiałem z Piotrem Rutkowskim. Wiceprezes Lecha bardzo chwalił Mariusza Rumaka. Według niego to najlepszy trener, jakiego mieli. Umiał zbudować zespół, który zdobył dwa razy wicemistrzostwo Polski, choć z sezonu na sezon odchodzili z Lecha najlepsi piłkarze. Trzeba to docenić. Ja doceniam. Potrafi wprowadzać do drużyny młodych piłkarzy. Pokazał to w Poznaniu, gdzie grali u niego juniorzy i młodzieżowcy. Karol Linetty i Dawid Kownacki to najbardziej znane przykłady tej umiejętności Rumaka. Chciałbym, żeby podobną równowagę między młodością a rutyną wprowadził w Zawiszy.

Żałuje pan, że powierzył zespół Jorge Paixao?

- Nie mam żadnych obiekcji co do pracowitości Paixao. Bardzo się angażował w prowadzenie zespołu. Paixao wprowadził nowe standardy pracy. O tym już mówiłem, ale powtórzę: treningi były latem i potem, kiedy się zaczął, bardzo intensywne. Trener zwracał na to uwagę, żeby każda sekunda zajęć była wykorzystana. Niestety, można tylko powtórzyć: trener dobry...

...ale wyników nie miał.

- Właśnie. Ze spokojem przyjął informację o dymisji. Kolejna porażka bez odmiany w grze. Należało to przerwać. Zapłacił trener.

Jesteś kibicem z Bydgoszczy? Dyskutuj i dołącz do nas na Facebooku Sport.pl Bydgoszcz

Więcej o:
Komentarze (7)
Za co właściciel Zawiszy najbardziej ceni Mariusza Rumaka
Zaloguj się
 • z1946b

  Oceniono 9 razy 7

  Zatrudnienie Rumaka świadczy o tym, że Osuch ma się dobrze i nawet jeśli przegra sprawy w sądzie (za które grozi mu jedynie grzywna i spłacenie zobowiązań o ile przegra) nie odejdzie z Zawiszy tak szybko jak co niektórzy oczekują. Jeśli jeszcze do tego dojdzie wygrana Bruskiego w wyborach na prezydenta to "najwierniejszym" nie pozostanie nic innego jak pójście po rozum do głowy i porozumienie z Osuchem bo kolejnych czterech lat bez piłki i Zawiszy nie wytrzymają, a jak widać choćby po wpisach na internetowych stronach już wymiękają co mnie bardzo cieszy bo czas najwyższy zakopać ten topór wojenny i wrócić do tego co potrafią najlepiej, czyli dopingować Zawiszę Bydgoszcz - chlubę naszego miasta i klub który całkiem niedawno uratowali przed likwidacją!
  Pozdrawiam wszystkich którym nie jest obojętny los Zawiszy:)

 • czyli.kon.karne

  Oceniono 7 razy 3

  "treningi były latem i potem, kiedy się zaczął, bardzo intensywne"

  b*e*ł*k*o*t

 • fanhooligan

  Oceniono 22 razy -12

  bojkot trwa osuch tonie, z Wisłą będzie rekord: 330 widzów

 • mateo292

  Oceniono 36 razy -12

  czytam i nie wierze !! co to za brednie?!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX