Sport.pl

Bydgoszczanie w setce najbardziej wpływowych ludzi w polskiej piłce nożnej

woj.
10.09.2014 , aktualizacja: 10.09.2014 11:58
A A A
Radosław Osuch

Radosław Osuch (Fot. Arkadiusz Wojtasiewicz / Agencja gazeta)

Tygodnik ?Piłka Nożna? opublikował listę 100 najbardziej wpływowych ludzi w polskiej piłce nożnej. Wśród nich nie brakuje ludzi związanych z naszym miastem.
Jesteś kibicem z Bydgoszczy? Dyskutuj i dołącz do nas na Facebooku Sport.pl Bydgoszcz

Listę otwiera bydgoszczanin Zbigniew Boniek. Obecny prezes PZPN jest zdaniem dziennikarzy "Piłki Nożnej" najbardziej wpływową osobą w krajowym futbolu. Na 19. pozycji w rankingu uplasował się właściciel Zawiszy Radosław Osuch. "Już w pierwszym sezonie po powrocie Zetki do elity sięgnął po dwa trofea - Puchar Polski i Superpuchar Polski. Co więcej, zbudował zespół nie tylko samodzielnie, ale i za własne pieniądze" - argumentuje tygodnik.

31. lokatę zajął wiceprezes PZPN i szef Kujawsko-Pomorskiego Związku Piłki Nożnej Eugeniusz Nowak. Tuż za nim uplasował się inny bydgoszczanin Stefan Majewski, obecnie pełniący funkcje dyrektora sportowego PZPN. W rankingu znalazło się też miejsce dla nowego trener Zawiszy Mariusza Rumaka (zajmuje 53. miejsce). "Na dzień dobry dostał szansę pobierania szkoleniowych nauk w pierwszym zespole drugiego z największych polskich klubów. To tak jakby prosto z podstawówki trafić na studia wyższe. Po Lechu jednak nie zatonął. Wypłynął w Zawiszy" - można przeczytać w "Piłce Nożnej". Na liście są również nazwiska byłych szkoleniowców naszej drużyny - Ryszarda Tarasiewicza (55.) i Jurija Szatałowa (66.).

Zobacz także
 • Pierwszy trening Zawiszy prowadzony przez Mariusza Rumaka Zobacz, jak trenuje Zawisza Mariusza Rumaka [WIDEO]
 • Udany debiut Rumaka. Zawisza wraca do formy?
 • Igor Lewczuk na plecach Herolda Goulona Gwiazda Zawiszy zdradza, kiedy wróci na boisko. Już niedługo
Komentarze (37)
Zaloguj się
 • zawiszak79

  Oceniono 24 razy 6

  Osuch zbudował klub za pieniądze od miasta. Ale od roku główna część to już dochód własny Zawisza S.A więc przyjmując uproszczenie "pieniądze Osucha". Jakby nie patrzeć 7 mln to kasa Spółki nie pochodząca od podatnika. Wiec przestańcie kłamać no chyba sami holdujecie wspomnianej zasadzie.

 • jaca2014

  Oceniono 24 razy -4

  "Bydgoszczanie w setce najbardziej wpływowych ludzi w polskiej piłce nożnej"
  pozycja 19 Osuch
  Przecież On jest poznaniakiem i jak siebie określił na pierwszym spotkaniu z kibicami "warciarzem". On nawet podatków nie płaci w Bydgoszczy.

 • osuchwypier

  Oceniono 29 razy -9

  Zgadzam się. . To są pieniądze wszystkich bydgoszczan, ouch złotówki nie dołożył !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX