Bydgoszczanie w setce najbardziej wpływowych ludzi w polskiej piłce nożnej

Tygodnik ?Piłka Nożna? opublikował listę 100 najbardziej wpływowych ludzi w polskiej piłce nożnej. Wśród nich nie brakuje ludzi związanych z naszym miastem.
Jesteś kibicem z Bydgoszczy? Dyskutuj i dołącz do nas na Facebooku Sport.pl Bydgoszcz

Listę otwiera bydgoszczanin Zbigniew Boniek. Obecny prezes PZPN jest zdaniem dziennikarzy "Piłki Nożnej" najbardziej wpływową osobą w krajowym futbolu. Na 19. pozycji w rankingu uplasował się właściciel Zawiszy Radosław Osuch. "Już w pierwszym sezonie po powrocie Zetki do elity sięgnął po dwa trofea - Puchar Polski i Superpuchar Polski. Co więcej, zbudował zespół nie tylko samodzielnie, ale i za własne pieniądze" - argumentuje tygodnik.

31. lokatę zajął wiceprezes PZPN i szef Kujawsko-Pomorskiego Związku Piłki Nożnej Eugeniusz Nowak. Tuż za nim uplasował się inny bydgoszczanin Stefan Majewski, obecnie pełniący funkcje dyrektora sportowego PZPN. W rankingu znalazło się też miejsce dla nowego trener Zawiszy Mariusza Rumaka (zajmuje 53. miejsce). "Na dzień dobry dostał szansę pobierania szkoleniowych nauk w pierwszym zespole drugiego z największych polskich klubów. To tak jakby prosto z podstawówki trafić na studia wyższe. Po Lechu jednak nie zatonął. Wypłynął w Zawiszy" - można przeczytać w "Piłce Nożnej". Na liście są również nazwiska byłych szkoleniowców naszej drużyny - Ryszarda Tarasiewicza (55.) i Jurija Szatałowa (66.).