Najlepszy piłkarz Zawiszy? Po Legii to łatwa odpowiedź

Michał Masłowski błyskawicznie wraca do wysokiej formy. W meczu z Legią potwierdził, że jest obecnie najlepszym zawodnikiem bydgoskiej drużyny.
Przez ponad godzinę Masłowski grał na swej ulubionej pozycji, ofensywnego pomocnika. Po zejściu Herolda Goulon został cofnięty przez trenera Mariusza Rumaka. Ale i bliżej własnej bramki umiał pokazać klasę. Mimo porażki to był niezły mecz bydgoskiej drużyny. A oto nasze oceny (w skali od 1 do 10):

Andrzej Witan - 6

Plus za akcję, po której padła bramka dla Zawiszy. Najpierw obronił na linii bramkowej groźną główkę, a potem dalekim wyrzutem do Wagnera uruchomił kontrę, po której Brazylijczyk strzelił gola. Zanotował także kilka innych niezłych interwencji.

Sebastian Ziajka - 6

Najlepszy z bydgoskich obrońców. Popełnił najmniej błędów, aktywnie włączał się do gry w ataku. To jeden z lepszych meczów Ziajki w tym sezonie.

Paweł Strąk - 5

Jak pozostali zawodnicy w obronie miał wielkie kłopoty z rozegraniem akcji pod pressingiem Legii.

Andre Micael - 5

Najlepszy w Legii Marek Saganowski sprawiał stoperowi z Portugalii wielkie kłopoty przez cały mecz.

Piotr Petasz - 4

Po akcji z jego strony Legia strzeliła pierwszego gola. To jego zagrania pod pressingiem warszawian wprawiały kibiców w palpitacje serca. Na szczęście żadna z tych akcji nie zakończyła się golem.

Herold Goulon - 5

Słabszy mecz Francuza. Nie zdążył z pokryciem Rzeźniczaka, który wbiegł w pole karne i zdobył gola na 1:0. Zapamiętany właściwie tylko raz, kiedy ruletą w środku boiska minął dwóch legionistów i dobrym podaniem stworzył sytuację dla Kadu.

Jakub Wójcicki - 6

Niespodziewanie lepszy z dwójki defensywnych pomocników. Najlepszy mecz tego piłkarza na tej pozycji.

Wagner - 6

Plus za bramkę, ale niemal przez cały mecz nie radził sobie na prawym skrzydle.

Michał Masłowski - 7

Zdecydowanie najlepszy piłkarz Zawiszy. Jako jedyny radził sobie praktycznie za każdym razem w pojedynkach jeden na jeden. Tomasz Jodłowiec miał z nim wielkie kłopoty.

Jakub Łukowski - 5

Debiut w wyjściowej jedenastce. Do przerwy nie mógł znaleźć sposobu na Łukasza Brozia. Po przerwie było już trochę lepiej. Miał bramkową okazję, ale nie trafił dobrze w piłkę.

Jorge Kadu - 5

Wadą w pojedynkach z obrońcami Legii była jego mała szybkość. Gra teraz słabiej. Plus za asystę przy golu Wagnera

Wahan Geworgian - 5

Najlepszy z rezerwowych w meczu z Legią. Dodał animuszu zespołowi w drugiej połowie. Bardzo aktywny w pressingu.