Rumun na testach w Zawiszy. Już trenuje z zespołem

Cristian Pulhac od czwartkowego poranka jest sprawdzany przez trenera Mariusza Rumaka. 30-letni lewy obrońca już się raz latem zgłaszał do bydgoskiego klubu. Wtedy Zawisza postawił na Joshuę Silvę, którego do Polski sprowadził poprzedni szkoleniowiec Jorge Paixao.
Rumun w czwartek przed południem odbył już pierwszy trening. O 16. zagra w wewnętrznym sparingu, który zaplanował trener Rumak. Pulhac najlepszy okres przeżywał w latach 2006-2008, kiedy trzy razy zagrał w reprezentacji Rumunii. Był wtedy piłkarzem Dinama Bukareszt. Forma Pulhaca zaowocowała transferem do Herculesa Alicante, występującym wówczas w Primera Division. Wiosną 2011 roku zagrał w Hiszpanii 9 meczów, ale jesienią znowu powrócił do Dinama.

W 2012 roku przeszedł do FK Qabala występującym w ekstraklasie, ale tam od półtora roku nie zagrał. Był w konflikcie z klubem.

Latem zgłosił się już do Zawiszy, ale wtedy klub wybrał innego lewego obrońcę, Joshuę Silvę. Portugalczyk okazał się niewypałem. Już go nie ma w drużynie. Na lewej stronie gra teraz Piotr Petasz.

Pulhac będzie sprawdzany przez tydzień. Zagra w przyszły piątek w sparingu z Lechią Gdańsk. Decyzja co do jego losów zapadnie przed meczem z Koroną Kielce, którym Zawisza rozpoczyna rundę rewanżową ekstraklasy.