Początek czystek w Zawiszy. Vasconcelos na wylocie

Portugalski napastnik skarży się, że trener Mariusz Rumak odstawił go od składu i gry. Po wrześniowym meczu z Lechem Poznań nie wystąpił już w wyjściowej jedenastce
Po raz ostatni pojawił się na boisku trzy tygodnie temu - na pięć ostatnich minut meczu z Legią Warszawa. - W moim zespole już nie zagrasz - tak miał Vasconcelosowi powiedzieć trener Zawiszy Mariusz Rumak, o czym informuje Przegląd Sportowy.

Od czasu objęcia bydgoskiego zespołu przez Rumaka Vasconcelos zagrał tylko trzy razy - w sumie zaledwie 116 minut. W tym sezonie strzelił tylko jednego gola - było to jeszcze w lipcu, w przegranym 1:3 meczu z Jagiellonią Białystok. Zamiast Vasconcelosa jako wysunięty napastnik znacznie częściej grał Jorge Kadu. Był także próbowany na tej pozycji Alvarinho, a w spotkaniu z Cracovią Wahan Geworgian. 35-letni Portugalczyk, który był rewelacją ubiegłorocznej jesieni stał się czwartym wyborem szkoleniowca.

Trzeba jednak przyznać, że kiedy pojawiał się ostatnio na boisku, nie pokazywał wysokiej formy. Latem Vasconcelos podpisał z Zawiszą kontrakt do czerwca 2015 roku.

Władze bydgoskiego klubu przyznają, że rozmawiają z nim o rozwiązaniu umowy. Nie będzie jedynym piłkarzem. który odejdzie z zespołu tej zimy. W Zawiszy szykują się duże zmiany, szczególnie w defensywie i ataku.

Jesteś kibicem z Bydgoszczy? Dyskutuj i dołącz do nas na Facebooku Sport.pl Bydgoszcz