Zawiszę zmogła grypa żołądkowa. Remis w sparingu [ZDJĘCIA]

Bydgoszczanie zagrali w sobotę sparingowy mecz z Olimpią Grudziądz. Trener Mariusz Rumak musiał awaryjnie łatać skład, bo ośmiu piłkarzy przebywających na zgrupowaniu w ośrodku Zawiszy zapadło na grypę żołądkową.
- Zaczęło się w piątek wieczorem. W nocy kolejni zawodnicy zgłaszali kłopoty z grypą żołądkową - mówi szkoleniowiec Zawiszy. W sparingu zabrakło więc m.in. bramkarza Grzegorza Sandomierskiego, obrońcy Andre Micaela, skrzydłowych Jakuba Łukowskiego i Jakuba Smektały.

Zagrali więc piłkarze drugiej drużyny i juniorzy m.in. Arkadiusz Widelski, Maciej Kona.

W zespole pokazali się zupełnie nowi piłkarze m.in. skrzydłowy Sebastian Kamiński, który przyszedł z Floty a także testowany Czarnogórzec Stefan Denković, występujący także na boku pomocy.

Gola dla Zawiszy zdobył ładnym strzałem z dystansu Sebastian Ziajka, który teraz ma rywala na lewej obronie, Rumuna Cristiana Pulhaca - Rywalizacja to zawsze zdrowa rzecz, dla mnie i dla zespołu - mówi Ziajka.

Wyrównał przed końcem po przypadkowym odbiciu piłki Dariusz Kłus.

We wtorek Zawisza grają kolejne sparingi.

Jesteś kibicem z Bydgoszczy? Dyskutuj i dołącz do nas na Facebooku Sport.pl Bydgoszcz

Zawisza - Olimpia 1:1 (0:0)

Bramki: 1:0 Ziajka (47 min), 1:1 Kłus (86 min)

Zawisza: Witan- Wójcicki (Ciechanowski), Widelski (Mazalon), Marić, Pulhac (Ziajka)- Majewskij, Drygas (Kona)- Denković, Masłowski (K. Kamiński), S. Kamiński- Świerczok (Porcellis)