Sport.pl

SP Zawisza wynosi się z Gdańskiej. Krok do uratowania CWZS

Zarząd Cywilno-Wojskowego Związku Sportowego Zawisza postanowił przenieść Stowarzyszenie Piłkarskie z obiektów przy ul. Gdańskiej. SP zaakceptowało ten krok. To spełnienie jednego z postulatów prezydenta Rafała Bruskiego. Pojawia się szansa, że ratusz zrezygnuje z podziału obiektów.
Jesteś kibicem z Bydgoszczy? Dyskutuj i dołącz do nas na Facebooku Sport.pl BydgoszczKomunikat zarządu CWZS jest krótki: "Członkowie Zarządu podjęli uchwałę dotyczącą: przeniesienia szkolenia piłkarskiego prowadzonego przez Stowarzyszenia Piłkarskie poza obiekty przy ul. Gdańskiej 163 (Kompleks Sportowy Zawisza) w okresie od 23.03.2015 roku do 30.06.2016 roku. Zarząd CWZS Zawisza, z uwagi na brak możliwości zapewnienia innego pełnowymiarowego boiska, podjął decyzję o przeniesieniu treningów SP Zawisza do końca obecnego sezonu (30.06.2015 r.) na obiekty przy ul. Sielskiej. W sezonie 2015/2016 treningi Stowarzyszenia Piłkarskiego zostaną przeniesione na obiekty, które nie są zarządzane przez Związek. Wszelkie szczegóły dotyczące działalności szkoleniowej prowadzonej przez SP Zawisza w tym okresie będzie regulowało porozumienie między CWZS Zawisza a Stowarzyszeniem Piłkarskim, zawarte najpóźniej do 30.04.2015 r.".

Zarząd CWZS - pracujący po rezygnacji Waldemara Keistera bez prezesa - w którym obecnie decydujący głos mają wiceprezesi Sebastian Chmara i Dariusz Bednarek, oświadczył także:

"Zarząd Cywilno-Wojskowego Związku Sportowego Zawisza jednogłośnie opowiada się za integralnością Związku i obiektów zarządzanych przez Związek. Jednocześnie Zarząd CWZS Zawisza stanowczo potępia jakiekolwiek próby zastraszania, agresji i wulgaryzmów skierowanych w kierunku któregokolwiek członka Związku. Władze CWZS Zawisza jednoznacznie odcinają się od aktów wandalizmu na obiektach Klubu, stojąc na stanowisku, iż bije to w całe środowisko Zawiszy Bydgoszcz, poważnie zagrażając jego integralności. Nie istnieje żadne usprawiedliwienie dla działań wymierzonych w dobre imię Miasta Bydgoszczy, jego mieszkańców i Zawiszy".

Oświadczenie komentuje w ten sposób ataki kiboli na Radosława Osucha, piłkarzy i pracowników WKS Zawisza.

Decyzja jest spełnieniem jednego z najważniejszych żądań prezydenta jeszcze sprzed roku. Po awanturach na meczu Zawisza - Widzew w 2013 roku i wyzwiskach pod adresem Osucha podczas spotkania Zawisza - Lech oraz tzw. okrągłym stole po tych wydarzeniach Bruski uznał SP Zawisza za środowisko popierające kiboli. Nakazał usunięcie go z obiektów przy ul. Gdańskiej. Zarząd CWZS tego ostatecznie nie zrobił.

Było to, poza skandalem z trumnami wystawionymi na stadionie dla Osucha i zawodników, jedną z najważniejszych przyczyn ostatnich decyzji: przekazanie najważniejszych części obiektów Zawiszy w administrację piłkarskiej spółki.

Tydzień temu Nadzwyczajne Walne Zebranie Delegatów CWZS nie przegłosowało tego po myśli Bruskiego, ale miasto jako właściciel obiektu i tak miało rozstrzygający głos.

- Decyzja CWZS jest taka; "jak gdyby się nic nie stało". A przecież "stało się": ciągłe problemy z monitoringiem, trumny na stadionie, brak jednoznacznego rozwiązania kwestii SP Zawisza i niejasności wokół powiązań tego stowarzyszenia z kibolami. W związku z tym decyzja nie może satysfakcjonować - komentował Piotr Kurek, p.o. rzecznika prasowego prezydenta.

Postanowienie zarządu w sprawie SP jest krokiem, który pozwala na dalsze negocjacje. Usunięto przyczynę niezgody. Prezydent może teraz wycofać się ze swego pomysłu, aby odebrać CWZS stadion, główną trybunę i boczne boiska. Delegaci CWZS słusznie twierdzili, że to byłby koniec klubu w obecnym kształcie.

Niech prezydent nie dzieli Zawiszy - komentarz

Więcej o:
Komentarze (145)
SP Zawisza wynosi się z Gdańskiej. Krok do uratowania CWZS
Zaloguj się
 • kamilkamas84

  Oceniono 73 razy 21

  Bardzo słuszna decyzja! Nie pozwólmy bandytom na sianie fermentu i niszczenie Zawiszy! Za chwilę przestępcy zaczną zasłaniać się dziećmi, ale nie dajmy sobą manipulować! Wszyscy na Lecha!

 • marek.pc2000

  Oceniono 32 razy 14

  "Dajcie mi człowieka, a znajdę na niego paragraf.", ta stara maksyma z czasów PRL-u ma się całkiem dobrze i w obecnych czasach. SP Zawisza zostanie wyrzucony z Gdańskiej oznajmił całemu światu jeden ze zdolniejszych i bardziej obiektywnych dziennikarzy bydgoskich i dzięki temu CWZS przezyje. Cóż takiego złego uczynił współwłaściciel Zawiszy S.A., że musi się wynieść z Gdańskiej. Nie wywiązuje się, ze swoich obowiązków w spółce? Może nie robi tego do czego jest powołany , a więc nie szkoli dzieci? Może to zarząd SP wniósł trumny na stadion? Może zrobił te trumny? Może udostępnił pomieszczenie, gdzie je wykonano? Może źle prowadzi szkolenie? Może, żle prowadzi księgowość? MoZe, dzieci są bite na treningach? Główny zarzut to wywodzenie się ze środowiska kibicówskiego, a z jakiego ma się wywodzić jak tylko to środowisko nie porzuciło Zawiszy. Głowy odwrócili wszyscy na czele z politykami. Nikt nie chciał wykonać tej czarnej roboty bo ona splendorów nie przynosi. Były próby pójścia na skróty, ale jak się zakończyły to wiedzą dobrze wszyscy i lepiej do tej niechlubnej historii nie wracać. Dziś mamy przykład jak polityka styka się blisko, ze sportem i jaki to niestety przynosi negatywny skutek. SP przeżyje, mimo tych kłód rzucanych pod nogi i nie zniszczą tego, żadne polityczne decyzje. Ktoś mądrze powiedział politycy ręce won od sportu i miał rację.

 • z1946b

  Oceniono 29 razy 11

  Tylko czy to będzie koniec, czy dopiero początek - tego nie wie nikt, ale czytając tu na szczęście nielicznych "najwierniejszych inaczej" wniosek jest jeden - ta decyzja niczego nie zmienia, a nawet pogarsza sprawę!!!

  Tam na wysokich stołkach zamiast szukać mediacji, zaognia się konflikt.
  My tutaj możemy się spierać lub popierać, ale nasze opinie nic nie zmienią, a prezesi powinni jednak szukać rozwiązań prowadzących do zgody i dla dobra wszystkich, a nie tylko jednej strony.
  Piszę to z pełną świadomością, mimo iż jestem być może największym wrogiem kiboli!!!

 • z1946b

  Oceniono 44 razy 10

  @mar.555
  Pisząc "kiboli" miałem i zawsze mam na myśli tych kilkunastu, może kilkudziesięciu którzy chodzą na mecze aby zadymiać, jeżdżą na jakieś ustawki, niszczą własne stadiony, o nieszanowaniu ludzkiego życia i zdrowia nie wspominając!!!
  Reszta to tylko marionetki i można im (wam) to z przymrużeniem oka wybaczyć;)

 • mojapoczta4

  Oceniono 24 razy 8

  Filozofia Kalego jaką uprawia ratusz nie jest zabawna. Przymykanie oczu na to, " o czym szumią wierzby" na temat właściciela, przepraszam, współwłaściciela "Zawiszy" i powiązań z politykami, przez włodarzy miasta jest raczej koniecznością w myśl zasady " bliższa ciału koszula" i przecież "stołka żal", ale przeciętny Kowalski nie musi już z przytupem na to wszystko reagować. Zatem nie ma przytupu, jest tylko żal, że mam władzę jaką mam i pan z Poznania robi, co mu się żywnie podoba. Że sprawy w sądzie? No to co? Że przegrywane? No to co? Że na mecze nikt już prawie nie przychodzi? No to co? No to po co się tak napinać panie dziennikarzu?

 • z1946b

  Oceniono 15 razy 7

  @jaca2014
  Jacku (bez napinki)
  Wszystko co napisałeś to są fakty o których wiedzieliście jako SP znacznie wcześniej i jakoś wam to nie przeszkadzało!
  Pytanie brzmi - dlaczego?
  Marek.pc2000 napisał słynne hasło - dajcie mi człowieka, a znajdę na niego paragraf - i wy (najwierniejsi) właśnie tak postąpiliście, ale dopiero po tym jak Osuch się na was wypiął. Ukrywanie przestępstwa to też jest przestępstwo i doskonale o tym wiesz (wiecie) więc dlaczego tak postąpiliście?
  Potrafisz odpowiedzieć bez wyzywania?

 • z1946b

  Oceniono 35 razy 7

  @fajnymanolo
  Słowo przeciwko słowu!
  Jak widać po wszelkich ankietach, wyborach i sondażach jesteście jednak w mniejszości więc skoro ja jestem marionetką to wy jesteście pacynkami;)

 • z1946b

  Oceniono 15 razy 5

  @jaca2014
  Godne zauważenia jest to, że odpisałeś do mnie bez wyzwisk tak jak zasugerowałem - jestem wdzięczny.
  Niestety Twoja odpowiedź to tzw próba pozbycia się natręta poprzez odwrócenie kota ogonem i zamydlenie sprawy.
  Doskonale wiesz o co mi chodziło, ale nie powiesz bo to znaczyłoby, że mam rację, a to byłby afront dla Ciebie.
  Rozumiem to i kończę ten temat z nadzieją, że kiedyś jednak wszystko wróci do normy, czyli prezes będzie od prezesowania, a kibice (bez wyjątków) od kibicowania na trybunach!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX