Zawisza będzie trenował. Ale świąteczną tradycję szanuje

Bydgoscy piłkarze w oba świąteczne dni będą musieli stawić się w klubie na treningu. Na szczęście będą mieć też czas na spędzenie czasu z najbliższymi.
Jesteś kibicem z Bydgoszczy? Dyskutuj i dołącz do nas na Facebooku Sport.pl Bydgoszcz

We wtorek w kolejnym spotkaniu T-Mobile Ekstraklasy Zawisza zmierzy się (20.30) z Pogonią Szczecin. Taki termin mecz powoduje, że świąteczne dni piłkarze spędzą na treningach. - Ale oczywiście nie całe. Szanujemy tradycję i dlatego zajęcia odbywać się będą w godzinach popołudniowych. Zawodnicy będą mogli zjeść wielkanocne śniadania z rodzinami. Normalne przecież , że szczególnie w takich dniach każdy chce pobyć z najbliższymi - mówi trener Mariusz Rumak.

Sami gracze spokojnie podchodzą do możliwości treningów w święta. - Taki jest los piłkarza. Nie są przecież pierwsze święta wielkanocne podczas który się trenuje. Zdążyliśmy się przyzwyczaić - dodaje Jakub Wójcicki, kapitan drużyny.

We wtorek to on wyprowadzi bydgoską jedenastkę na mecz z Pogonią Szczecin. Po raz pierwszy w tym roku Zawisza rozpocznie spotkanie o 20.30.

- Nam to nie przeszkadza. Wręcz przeciwnie, to idealny czas do rozgrywania spotkań - mówi obrońca Sebastian Ziajka. - Teraz ma to może mniejsze znaczenie, ale latem, gdy są upały, to nie ma lepszej pory do grania niż 20.30 - kontynuuje.

Dwutygodniową przerwę w rozgrywkach nasi piłkarze wykorzystali na nadrabianie zaległości. - Ogólnie mówiąc pracowaliśmy nad momentami, które mają nadać większej płynności naszej grze - ocenia Mariusz Rumak.

Problemów nie brakowało, szczególnie w poprzednim tygodniu. Z powodu grypy w zajęciach przez kilka dni nie uczestniczyli m.in. Bartłomiej Pawłowski, Jakub Wójcicki, Sebastian Ziajka, czy Cornel Predescu.

- To już za nami. Są już gotowi do gry - kończy trener Zawiszy.