Odbili się od dna. Przedstawiamy rywala Zawiszy

Ostatnia, wysoka wygrana z GKS-em Bełchatów mocno poprawiła nastroje w Szczecinie. Zdaniem działaczy Pogoń znowu walczyć będzie o czołową ósemkę.
Jesteś kibicem z Bydgoszczy? Dyskutuj i dołącz do nas na Facebooku Sport.pl Bydgoszcz

Apetyty w Szczecinie zimą były spore. Początek wiosny jednak rozczarował. Zaczęło się od dwóch remisów (z Lechem Poznań i Wisłą Kraków), ale potem przyszły porażki z Górnikiem Łęczna, Ruchem Chorzów i Lechią Gdańsk. Na włosku wisiała nawet posada trenera Jana Kociana. Słowak może być spokojny. Wygrana 3:0 z GKS-em Bełchatów znacznie poprawiła nastroje w Pogoni.

- To bardzo dobry zespół. Mają w składzie zawodników, którzy należą do czołówki ligowej na swoich pozycjach - ocenia rywali trener Zawiszy Mariusz Rumak.

- Na pewno zaliczyć do nich możemy bramkarza Radosława Janukiewicza, Rafała Murawskiego, jednego z najlepszych pomocników w lidze i czołowego napastnika Marcina Robaka - dodaje Rumak.

Bydgoszczanie powinni uważać szczególnie na tego ostatniego. Wszystkie trzy gole zdobyte w spotkaniu z GKS-em należały do Robaka. Piłkarz Pogoni w tym sezonie ma już na koncie 10 bramek.

- Warto jeszcze dodać, że dwa tygodnie na zgranie się z zespołem miał Takafumi Akahoshi, który wrócił do Pogoni. To spore wzmocnienie - kontynuuje trener.

Po 25. kolejkach Pogoń zajmuje 10. lokatę w tabeli T-Mobile Ekstraklasy. Do miejsca ósmego traci trzy "oczka".

Początek wtorkowego meczu Zawisza - Pogoń o 20.30.