Jedna zmiana konieczna. Jak Zawisza zagra z Pogonią?

Brak pauzującego za kartki Kamila Drygasa to najpoważniejsze osłabienie Zawiszy przed wtorkowym (20.30) spotkaniem z Pogonią Szczecin. Pozostałych piłkarzy trener Mariusz Rumak będzie miał do dyspozycji. Bydgoska drużyna gra dziś o wyrównanie klubowego rekordu.
Jesteś kibicem z Bydgoszczy? Dyskutuj i dołącz do nas na Facebooku Sport.pl Bydgoszcz

W sezonie 1965/66 bydgoski klub wygrał w ekstraklasie cztery mecze z rzędu. Teraz też zwyciężył czterokrotnie: z Piastem, Wisłą, Lechem i Ruchem. Jeśli dziś pokona Pogoń, poprawi osiągnięcie sprzed 50 lat.

Absencja Drygasa nie jest zaskoczeniem. Podczas meczu z Ruchem w Chorzowie defensywny pomocnik Zawiszy zobaczył już 12. w tym sezonie żółtą kartę. A to oznacza pauzę w dwóch spotkaniach. Pierwsze bydgoszczanie rozegrają we wtorek (20.30). Na stadionie przy ul. Gdańskiej zmierzą się z Pogonią Szczecin.

Kto zastąpi Drygasa? - Jest kilka wariantów - odpowiada Mariusz Rumak. Ten najbardziej prawdopodobny zakłada przestawienie na defensywnego pomocnika Miki, którego z przodu zastąpić miałby Cornel Predescu. Ten manewr był już z powodzeniem stosowany.

Szkoleniowiec Zawiszy w ostatnim czasie nie ma powodów do narzekań, jeśli chodzi o sprawy kadrowe. Do gry po długich kontuzjach wrócili już Wojciech Kaczmarek i Łukasz Nawotczyński. - Są szanse, że znajdą się w meczowej osiemnastce - dodaje Rumak. Obaj piłkarze na grę w wyjściowym składzie nie mają jednak co liczyć.

Pewniakiem w bramce jest Grzegorz Sandomierski. Także Nawotczyński konkurencję ma sporą. Para naszych środkowych obrońców - Luka Marić i Andre Micael - nie zawodzi i trudno oczekiwać, by któryś z nich miał usiąść na ławce.

Jeśli jakieś kłopoty ostatnio w Zawiszy były, to dotyczyły one spraw zdrowotnych. Podczas dwutygodniowej przerwy spowodowanej meczami eliminacyjnymi do mistrzostw Europy z powodu przeziębienia część treningów opuścić musieli m.in. Jakub Wójcicki, Sebastian Ziajka, Cornel Predescu. Dopiero w piątek do zajęć wrócił Iwan Majewski, który grał w reprezentacji Białorusi. Na szczęście wszyscy z wymienionych piłkarzy we wtorek gotowi będą do gry.

Przypuszczalny skład na mecz z Pogonią: Sandomierski - Wójcicki, Micael, Marić, Ziajka - Majewski, Mica - Pawłowski, Predescu, Alvarinho - Barisić.