Ósmy finał Zawiszy. Teraz w Bełchatowie

- Każdy mecz jest jak finał - mówi trener Zawiszy Mariusz Rumak. W niedzielę bydgoska drużyna zagra ósmy w tym roku finał. Rywalem jest GKS Bełchatów - najsłabszy zespół wiosennej części ekstraklasy
Po serii siedmiu meczów bez porażki i dodatkowo pięciu kolejnych zwycięstwach nie wypada ocenić inaczej: w pojedynku z GKS Bełchatów faworytem jest Zawisza. Bydgoska drużyna zdobyła w tym roku aż 17 pkt. Nie ma także dla niej specjalnego znaczenia, czy gra na własnym boisku, czy też na wyjeździe. Dwa ostatnie mecze wyjazdowe: z Wisłą Kraków i Ruchem Chorzów zawiszanie także przecież przechylili na swoją korzyść.

Bydgoski zespół jest najskuteczniejszą ekipą w 2015 r. Rywal z Bełchatowa znalazł się na drugim biegunie. W siedmiu meczach wygrał tylko raz i to prawie dwa miesiące temu (3:1 z Wisłą Kraków). Dwa gole strzelił wówczas Arkadiusz Piech. Wypożyczony zimą z warszawskiej Legii napastnik miał w Bełchatowie znakomity początek. Zdobył cztery gole w trzech kolejnych spotkaniach (z Podbeskidziem, Piastem i Wisłą). Potem jednak snajperskie oko go zawodziło. Czeka na kolejną bramkę od końca lutego.

Za fatalną postawę w ekstraklasie zapłacił oczywiście jako pierwszy trener. Kamila Kieresia zastąpił Marek Zub, który zdobywał mistrzostwo Litwy z Żalgirisem Wilno. Debiut się nie udał. Bełchatów pod wodzą Zuba przegrał na własnym boisku z Lechem Poznań.

Bydgoski zespół nie wybiera się do Bełchatowa zaspokojony i pewny siebie. - Głównym zadaniem jest utrzymanie, a do osiągnięcia tego celu wiele brakuje - mówi bramkarz Zawiszy Grzegorz Sandomierski. Trener Mariusz Rumak może od początku tego roku liczyć na defensywę. Jego drużyna straciła w tym okresie tylko dwa gole. W spotkaniu z Pogonią błysnęła także w ataku, szczególnie obaj skrzydłowi: Alvarinho i Bartłomiej Pawłowski.

Zawiszanie nie spodziewają się, że w niedzielę gospodarze ruszą z huraganowym atakiem. Bełchatów zacznie ostrożnie - to już efekt piłkarskiej klasy, jaką bydgoscy piłkarze pokazują w tym roku. W jedenastce na GKS nie należy się także spodziewać zmian. Kamil Drygas będzie pauzował drugi mecz za żółte kartki. Rumak postawi więc na zwycięski skład z meczu z Pogonią.

Początek meczu o 15.30. Relacja live na bydgoszcz.sport.pl

Jesteś kibicem z Bydgoszczy? Dyskutuj i dołącz do nas na Facebooku Sport.pl Bydgoszcz

Które miejsce zajmie Zawisza na koniec części zasadniczej ekstraklasy?