Sport.pl

Rumak na Legii. Czy powtórzy swój pierwszy sukces z Lechem?

Trener Mariusz Rumak zagra z Legią w Warszawie po raz pierwszy jako szkoleniowiec bydgoskiego Zawiszy. Wcześniej cztery razy był w stolicy jako trener Lecha. Najlepiej poszło mu za pierwszym razem.
Jesteś kibicem z Bydgoszczy? Dyskutuj i dołącz do nas na Facebooku Sport.pl Bydgoszcz

Mariusz Rumak debiutował na stadionie przy ul. Łazienkowskiej 21 kwietnia 2012 roku. Jego Lech pokonał wówczas Legię 1:0 po bramce Artioma Rudniewa. Gdy przejmował drużynę z Poznania, ta była na dziewiątym miejscu w tabeli. Sezon skończyła ostatecznie na czwartej pozycji. Kolejne wizyty nie były już tak udane, bo Lech przegrał trzy kolejne mecze z Legią, nie strzelając w nich ani jednego gola. Było to po kolei:

- 18 maja 2013 - 1:0 dla Legii po karnym Ivicy Vrdoljaka w 86 min

- 29 marca 2014 - 1:0 po golu Miroslava Radovicia (37 min)

- 1 czerwca 2014 (w grupie mistrzowskiej) - 2:0, a bramki strzelali Vrdoljak i Bartosz Bereszyński.

W niedzielę o godz. 18 piłkarze Zawiszy rozpoczynają spotkanie z Legią. Bydgoska drużyna jedzie do Warszawy z serią sześciu zwycięstw z rzędu.

Więcej o:
Komentarze (6)
Rumak na Legii. Czy powtórzy swój pierwszy sukces z Lechem?
Zaloguj się
  • zawi1969

    Oceniono 34 razy 20

    Rumak jest jednym z najlepszych trenerów w Polsce. Tym co robił w Lechu i obecnie w Zawiszy pokazuje, że jest niezłym strategiem i potrafi dobrać 11 współpracujących ze sobą piłkarzy. Podobny styl prowadzenia zespołu ma Tarasiewicz i Probierz (widać po wynikach Korony i Zawiszy i Jagi). Osuch miał szczęście dwa lata temu zatrudniając Tarasia i miał nosa zatrudniając Rumaka. Całe szczęście, że Osuch się opamiętał i zrezygnował z Paixão bo to co ten wyprawiał ściągając swoich przydupasów mogło doprowadzić tylko do zniszczenia Zawiszy. W naszej lidze niewielu jest dobrych trenerów a wręcz trudno tu mówić na tym poziomie rozgrywek o trenerach, tych piłkarzy wiele się już nie nauczy. Trenerzy dostają gotowy materiał i muszą po prostu odpowiednio ich dobrać , zestawić i przygotować wydolnościowo. Rumak to potrafi i życzyłbym sobie żeby został w Zawiszy na nowy sezon i pokazał, na czym polega "polska myśl szkoleniowa".

  • ttoorroo05

    Oceniono 26 razy -20

    Szkoda go,bo w Warszawie skonczy mu sie dobra passa.Ale w tym meczu akurat nie ma nacisku na zdobycie trzech punktow.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX