Sport.pl

Rumak: Legia musi wygrać. My nie mamy ciśnienia

Mistrz Polski kontra ostatni zespół ekstraklasy, ale jednocześnie najlepsza drużyna 2015 roku. Zawisza zagra o godz. 18. z Legią w Warszawie - Po raz pierwszy nie jadę na Legię jako zespół, który koniecznie musi wygrać - mówi trener bydgoszczan Mariusz Rumak.
Jesteś kibicem z Bydgoszczy? Dyskutuj i dołącz do nas na Facebooku Sport.pl Bydgoszcz

Wcześniej jeździł na Łazienkowską z poznańskim Lechem. W debiucie było zwycięstwo, potem trzy porażki. - Po raz pierwszy nie jadę na Legię jako zespół, który koniecznie musi wygrać. Legia musi, a my nie mamy ciśnienia. Wyjdziemy zagrać dobrą piłkę. Podkreślam: dobrą piłkę - mówi Rumak w rozmowie z portalem weszlo.com. Obiecuje: - Będziemy grali tak, by wygrać.

Rumak mówi o sytuacjach, po których poczuł, że jego zespół gra tak, jak tego oczekuje - Dwa ostatnie mecze. Pierwsza połowa z Pogonią funkcjonowała tak, jak chcieliśmy. Według tego, jak trenujemy, z dobrym rytmem, fajną małą grą i zmianą rytmu. Z Bełchatowem były momenty - podobała mi się gra pozycyjna w ostatnich dziesięciu minutach. Przy utrzymaniu pozycji udawało się utrzymać piłkę. W takich momentach człowiek czuje satysfakcję, że trening przekłada się na mecz, ale łapie się też na myśleniu: to my jesteśmy tacy dobrzy czy oni słabi? Nigdy nie ma odpowiedzi. Bełchatów jest jednak naszym bezpośrednim rywalem, a nawet po meczu rozmawialiśmy, że ta nerwowość odeszła. Chciałbym, by Zawisza był zespołem, którego przeciwnicy się obawiają. By mówili, że wiele może się wydarzyć, ale będzie trudno. I nie dlatego, że będziemy się bić. Chodzi o styl. Tu przekonałem się, że na tym poziomie finansowym, przy najmniejszym budżecie, naprawdę da się zbudować zespół, który będzie dobrze grał w piłkę. Nawet na tle najsilniejszych i najbogatszych.

Zimą Zawisza sprowadził aż dwunastu nowych zawodników. Jednymi z najbardziej chwalonych są Mica i Iwan Majewski - Mica to bardzo młody chłopak. Rocznik 1993. Jesienią miał trudny okres, bo przyjechał latem o kulach, z kontuzją, potem ją wyleczył, ale musiał się bardzo, bardzo zmienić, by zrozumieć, jak się tu gra. Kiedy mieliśmy piłkę, było super. Naprawdę - grał, wiązał akcje, wszystko szło. Po stracie zaczynał się problem. W Portugalii gra się inaczej - sytuacje jeden na jeden rozwiązujesz piłkarsko, a tu często łokieć, dwa razy po Achillesach i dopiero starcie piłkarskie. Mica to zrozumiał. W meczu z Pogonią zaliczył dziewiętnaście odbiorów. Dziewiętnaście! Nie chcę przekłamać, ale zgromadził ich więcej w jednym meczu niż przez całą jesień. To jest ten inny, lepszy Mica - opowiada Rumak. - Mica jest kreatywny na mniejszej przestrzeni. Jednym przyjęciem gubi przeciwnika i świetnie wypada w małej grze. Ma bardzo wysokie umiejętności, ale bym zaliczył go do tego grona, o którym pan wspomniał, musi je potwierdzić w większej liczbie spotkań. Dziś - przypominam - to najmłodszy członek wyjściowego składu - dodaje.

Najbardziej chwali Majewskiego, defensywnego pomocnika z Białorusi - Rocznik 88, już jest w dobrym wieku do grania. Iwan znajdował się na górze naszej listy. Cieszyliśmy się, że udało się ściągnąć tego chłopaka, którego tak wysoko oceniliśmy. W okresie przygotowawczym szło powoli, ale z biegiem czasu okazało się, że to idealna postać. Jesienią często mieliśmy taki problem, że zawodnicy w środku pomocy byli rozbiegani. Czy grał "Drygi", czy Goulon, czy Kuba Wójcicki - byliśmy wszędzie, a kłopot pojawiał się wtedy, gdy mieliśmy być w środku. Powiedziałem przed rundą wiosenną, że potrzebuję piłkarza odpowiedzialnego, który utrzymuje pozycję i reguluje tempo gry. Iwan odpowiedział: "ja taki jestem". Jasne, że każdy piłkarz tak o sobie powie, ale dziś widzimy, jak wielki to plus dla ligi, że tu trafił - mówi szkoleniowiec Zawiszy.

Więcej o:
Komentarze (8)
Rumak: Legia musi wygrać. My nie mamy ciśnienia
Zaloguj się
 • zawiszka83

  Oceniono 14 razy 6

  WKS kontra CWKS, ale tym razem bez rozkazu wygra Zawiszka

 • lokator

  Oceniono 13 razy 5

  Mój typ:
  Legia - Zawisza 0:1
  Bramka w ostatnich 15 minutach. Chwilę wcześniej czerwona kartka dla któregoś sfrustrowanego legionisty...

  Za trzy godziny będziemy wiedzieć...

 • gromek1

  Oceniono 4 razy 0

  "Legia musi wygrać. My nie mamy ciśnienia"
  Legia wygrała, a jak u Pana z ciśnieniem?

 • k.o.t

  Oceniono 7 razy -1

  Dzięki "trenerze" ,że nastawiłeś swoją drużynę, że nie muszą wygrać z Legią. Ułatwiło to naszym wygraną. :-)

 • k.o.t

  Oceniono 15 razy -1

  Gada głupoty, że najgorszy trener w lidze przed którym jest widmo degradacji nie czuje presji wyniku!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX